Подiлитись
Програма EGAP

Програма «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (Програма EGAP) реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації протягом 2015–2023 років.

Програма впроваджується за підтримки Швейцарської Конфедерації, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

На меті Програми – розвиток електронних послуг та електронної демократії на національному та регіональному рівнях. Цільовими регіонами є Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Луганська та Одеська області.

Робота Програми EGAP триває за такими напрямками: 

Електронні послуги

Програма впроваджує зручні та прозорі публічні онлайн-послуги для громадян і бізнесу, а також вчить українців користуватись новітніми технологіями.

В результаті українці отримують доступний та якісний сервіс, органи влади – оптимізовані процеси та економію часу, а суспільство загалом – мінімізацію корупційних ризиків та більш ефективне, підзвітне врядування.

За час існування Програми EGAP впроваджено кілька десятків електронних послуг та сервісів, серед яких єМалятко, автоматична реєстрація ФОП, реєстрація місця проживання, житлові субсидії, допомога ФОП та найманим працівникам під час карантину та реєстрація гуманітарної допомоги та інші.

Електронна демократія

Ключова мета цього компоненту – посилення взаємодії між владою та громадами, збільшення прозорості та мінімізація корупції.

Сервіси, створені в межах компоненту:

  • Національна платформа електронної демократії e-DEM, яка об’єднує такі популярні інструменти, як «Місцеві петиції», «Консультації з громадськістю», «Відкрите місто» та «Громадський бюджет». До платформи підключено понад 400 громад, і станом на листопад 2021 року e-DEM має понад 1,6 млн користувачів.
  • Платформа Дія.Цифрова освіта, яка підвищує цифрові навички. Платформа містить освітні серіали для різних аудиторій: для людей із інвалідністю, держслужбовців, вчителів тощо. Мета проєкту – навчити цифрової грамотності 6 млн українців до 2024 року.
  • Чат-бот для ВПО. Чат-бот допомагає внутрішньо переміщенним особам, мешканцям тимчасово окупованих територій та ліній розмежування отримати відповіді на поширені питання щодо пенсійного забезпечення, житла, документів, перетину кордонів тощо.
  • Платформа ВзаємоДія, яка є цифровим простором, де люди можуть вільно комунікувати з органами виконавчої влади та​​ брати участь в електронних конкурсах для громадських організацій.

Цифровізація регіонів

Сприяння цифровізації регіонів є одним із найважливіших фокусів Програми EGAP. Ми співрацюємо з 40 громадами у п’яти регіонах України: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Луганській та Одеській областях.

Така співпраця передбачає проведення цифрового аудиту та складання планів цифровізації. Також ми впроваджуємо численні рішення для органів місцевого самоврядування, які покращують якість урядування, сприяють соціальним інноваціям та зменшенню цифрового розриву на регіональному рівні.

Проєкти цього напрямку:

  • Платформа Дія.Цифрова громада, яка містить успішні шаблонні проєкти, інформацію про навчання і корисну аналітику для представників громад, відповідальних за цифрову трансформацію.
  • Платформа СВОЇ, яка охоплює муніципальний чат-бот для взаємодії місцевої влади з громадянами та конструктор сайтів для громад. Дозволяє громадам створювати зручні та зрозумілі сайти, а мешканцям – отримувати інформацію про публічні послуги, підписувати петиції чи голосувати за проєкти громадського бюджету в єдиному місці: через чат-бот СВОЇ.
  • Мобільні валізки. Це програмне забезпечення, завдяки якому адміністратори ЦНАП можуть надавати послуги на виїзді, роблячи державні сервіси доступними для людей похилого віку, осіб із інвалідністю, і тих, хто перебуває в лікарні.
  • IVR (розумний кол-центр). Це інструмент, завдяки якому громадяни можуть просто та легко дізнаватися необхідну інформацію щодо адміністративних послуг у режимі голосового меню.

Детальніше про Програму EGAP читайте на сайті https://egap.in.ua/

Новини програми
19/09/2022
Електронні щоденники та журнали
До системи електронних щоденників та журналів підключився ще 121 заклад освіти. Навчання цифровізували одразу в чотирьох областях України – Волинській, Одеській, Дніпропетровській та Вінницькій областях.
15/09/2022
Чат-бот “Юридичний порадник для ВПО”
Особи, які постраждали від воєнної агресії росії, відтепер можуть скористатися чат-ботом Юридичний порадник для ВПО навіть за відсутності доступу до Viber, Telegram, Facebook та інших месенджерів — на сайті чат-бота. Ця функція доступна безкоштовно та цілодобово.
31/08/2022
Автоматична реєстрація ТОВ
У День Незалежності України запрацювала нова послуга на порталі Дія — автоматична реєстрація ТОВ.
02/08/2022
Навчальна платформа NAZK.Study
Презентовано навчальну платформу NAZK.Study, де можна пройти безкоштовні онлайн-курси щодо антикорупції та доброчесності
22/06/2022
У пошуках правосуддя
Українці, які постраждали від російської агресії, можуть подати заяву до Європейського суду з прав людини онлайн та отримати компенсацію від 5 000 євро
08/06/2022
Коворкінг-зона для ВПО у Дніпрі
Спільно з Луганською ОВЦА Фонд Східна Європа у межах Програма EGAP відкрили у Дніпрі коворкінг-спейс для внутрішньо переміщених осіб із Луганщини
08/09/2021
Державні гранти на Взаємодії
Мінцифра та партнери запустили сервіс електронних конкурсів на платформі е-демократії ВзаємоДія. Інститути громадянського суспільства зможуть подавати пропозиції своїх проєктів та в разі перемоги отримувати державні гранти.