Подiлитись
Програма EGAP

Програма «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (Програма EGAP) реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації протягом 2015–2023 років.

Програма впроваджується за підтримки Швейцарської Конфедерації, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

На меті Програми – розвиток електронних послуг та електронної демократії на національному та регіональному рівнях. Цільовими регіонами є Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Луганська та Одеська області.

Робота Програми EGAP триває за такими напрямками: 

Електронні послуги

Програма впроваджує зручні та прозорі публічні онлайн-послуги для громадян і бізнесу, а також вчить українців користуватись новітніми технологіями.

В результаті українці отримують доступний та якісний сервіс, органи влади – оптимізовані процеси та економію часу, а суспільство загалом – мінімізацію корупційних ризиків та більш ефективне, підзвітне врядування.

За час існування Програми EGAP впроваджено кілька десятків електронних послуг та сервісів, серед яких єМалятко, автоматична реєстрація ФОП, реєстрація місця проживання, житлові субсидії, допомога ФОП та найманим працівникам під час карантину та реєстрація гуманітарної допомоги та інші.

Електронна демократія

Ключова мета цього компоненту – посилення взаємодії між владою та громадами, збільшення прозорості та мінімізація корупції.

Сервіси, створені в межах компоненту:

  • Національна платформа електронної демократії e-DEM, яка об’єднує такі популярні інструменти, як «Місцеві петиції», «Консультації з громадськістю», «Відкрите місто» та «Громадський бюджет». До платформи підключено понад 400 громад, і станом на листопад 2021 року e-DEM має понад 1,6 млн користувачів.
  • Платформа Дія.Цифрова освіта, яка підвищує цифрові навички. Платформа містить освітні серіали для різних аудиторій: для людей із інвалідністю, держслужбовців, вчителів тощо. Мета проєкту – навчити цифрової грамотності 6 млн українців до 2024 року.
  • Чат-бот для ВПО. Чат-бот допомагає внутрішньо переміщенним особам, мешканцям тимчасово окупованих територій та ліній розмежування отримати відповіді на поширені питання щодо пенсійного забезпечення, житла, документів, перетину кордонів тощо.
  • Платформа ВзаємоДія, яка є цифровим простором, де люди можуть вільно комунікувати з органами виконавчої влади та​​ брати участь в електронних конкурсах для громадських організацій.

Цифровізація регіонів

Сприяння цифровізації регіонів є одним із найважливіших фокусів Програми EGAP. Ми співрацюємо з 40 громадами у п’яти регіонах України: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Луганській та Одеській областях.

Така співпраця передбачає проведення цифрового аудиту та складання планів цифровізації. Також ми впроваджуємо численні рішення для органів місцевого самоврядування, які покращують якість урядування, сприяють соціальним інноваціям та зменшенню цифрового розриву на регіональному рівні.

Проєкти цього напрямку:

  • Платформа Дія.Цифрова громада, яка містить успішні шаблонні проєкти, інформацію про навчання і корисну аналітику для представників громад, відповідальних за цифрову трансформацію.
  • Платформа СВОЇ, яка охоплює муніципальний чат-бот для взаємодії місцевої влади з громадянами та конструктор сайтів для громад. Дозволяє громадам створювати зручні та зрозумілі сайти, а мешканцям – отримувати інформацію про публічні послуги, підписувати петиції чи голосувати за проєкти громадського бюджету в єдиному місці: через чат-бот СВОЇ.
  • Мобільні валізки. Це програмне забезпечення, завдяки якому адміністратори ЦНАП можуть надавати послуги на виїзді, роблячи державні сервіси доступними для людей похилого віку, осіб із інвалідністю, і тих, хто перебуває в лікарні.
  • IVR (розумний кол-центр). Це інструмент, завдяки якому громадяни можуть просто та легко дізнаватися необхідну інформацію щодо адміністративних послуг у режимі голосового меню.

Детальніше про Програму EGAP читайте на сайті https://egap.in.ua/

Новини програми
10/06/2024
Майже ₣60 млн на Програму EGAP
Швейцарсько-українська Програма EGAP отримала новий етап фінансування — майже ₣60 млн.
06/06/2024
Бета-тестування «Мрії»
В Україні запустили бета-тестування освітнього застосунку «Мрія», у якому беруть участь 40 українських шкіл.
30/05/2024
Diia in Zurich
29 травня у Швейцарії відбувся саміт Diia in Zurich, де Україна представила свої досягнення у цифровій трансформації.
29/05/2024
Другий у світі
Під час саміту Diia in Zurich підписано Меморандум про відкриття другого у світі Центру глобальних урядових технологій
15/05/2024
Digital Power Summit 2024
Провели Digital Power Summit 2024, під час якого відзначили громади, які показали вагомі цифрові успіхи. А також презентували перший пілотний Індекс цифрової трансформації територіальних громад України.
26/04/2024
Меморандум про взаєморозуміння
Фонд Східна Європа разом із Женевським міжнародним центром гуманітарного розмінування уклали меморандум про взаєморозуміння
26/03/2024
Курс про мову меморіалів
На Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! стартував новий безплатний курс «Мова меморіалів»
30/01/2024
Запорізька міськрада оновила вебпортал
Завдяки конструктору сайтів на платформі СВОЇ Запорізька міськрада оновила свій вебпортал.
17/01/2024
Український дім у Давосі
Про результати цифрової трансформації говорилося на третьому дні в Українському домі в Давосі. Це платформа для всіх, хто прагне налагодити міжнародне співробітництво з Україною. Тут зібралися представники бізнесу, політики, журналісти та лідери думок, аби говорити про можливості та реформи.
11/01/2024
Відкрили 9 Центр активності громадян
У Тростянці на Вінниччині відкрили Центр активності громадян. Це вже 9 Центр в Україні, відкритий за сприяння Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.
21/12/2023
Wi-Fi роутери для укриттів шкіл
Програма EGAP передала 262 Wi-Fi роутери для навчальних закладів на Волині
21/12/2023
Національний корпус кримськотатарської мови
23 листопада у Кримському домі в Києві презентували Національний корпус для цифровізації кримськотатарської мови.
13/11/2023
Випуск учасників курсу «Ліга громад»
26 очільників громад завершили курс «Ліга громад». Випускники отримали сертифікати та повернулися до своїх громад із новими знаннями та досвідом.
05/10/2023
Курс із Громадського бюджету на платформі Зрозуміло!
На онлайн-платформі Зрозуміло! вийшов курс «Як створити власний проєкт Громадського бюджету». Він складається з восьми лекцій, які розповідають про громадський бюджет, правила написання проєктної заявки та проведення успішної інформаційної кампанії для перемоги проєкту.
participatory budgeting
30/07/2023
Розширення послуг для ЦНАП
Уряд розширив перелік доступних сервісів у ЦНАП
15/07/2023
IT-платформа для статистики
Цього літа здійснюємо перший крок до автоматизованого впорядкування даних – проводимо бета-тестування сучасного порталу Державної служби статистики України
14/07/2023
Індекс цифрової трансформації
14 липня відбулася презентація Індексу цифрової трансформації громад України. Дослідження проведуть у межах Програми EGAP спільно з Мінцифрою та Deloitte
10/07/2023
Цифровізація Чернігівщини
Делегація з громад Чернігівської області, нового цільового регіону Програми EGAP, завітала на Волинь
21/06/2023
Автоматичне закриття ФОП
На порталі Дія стала доступна нова послуга для підприємців. Тепер закрити ФОП можна за лічені секунди та без участі держреєстратора
20/06/2023
єВідновлення
Із допомогою нової програми українці можуть відремонтувати пошкоджене житло, а будівельні магазини та компанії — допомогти їм у цьому
16/06/2023
Закриття ФОП у Дії
Невдовзі буде доступна послуга автозакриття бізнесу на порталі Дія
08/06/2023
Енергонезалежність
Обладнання із сонячними панелями встановили в ЦНАП цифрових громад Волині в межах проєкту з енергонезалежності ЦНАП швейцарсько-української Програми EGAP
02/06/2023
Громадський бюджет
2 червня в Києві відбувся Форум «Громадський бюджет. Перезавантаження». Учасниками стали 65 представників громад України
18/05/2023
Новий Центр активності громадян
Швейцарсько-українська Програма EGAP відкрила Центр активності громадян у Солонянській громаді
13/05/2023
Обговорили е-демократію
У межах Тижня Відкритого Уряду провели онлайн-обговорення розвитку електронної демократії в Україні
10/05/2023
Екологія в громадах
У межах Платформи СВОЇ для громад України доступна сторінка «Екомоніторинг»
03/05/2023
Дашборд надавачів соціальних послуг
Міністерство соціальної політики України запускає Дашборд для пошуку та візуалізації даних про надавачів соціальних послуг
14/04/2023
Послугам для ФОП у Дії — три роки
Послугам для бізнесу на порталі Дія виповнилося три роки
11/04/2023
Цифровізуємо Держстат
Програма EGAP долучиться до цифрової трансформації Державної служби статистики України
08/04/2023
Скасування шерингу авто
Програма EGAP долучилася до розробки послуги зі скасування шерингу авто в мобільному застосунку Дія
02/04/2023
Результати зустрічі з SDC
Зустрілися з заступницею гендиректорки SDC Андреа Штудер, щоб поглибити співпрацю щодо трансформації української освіти
23/03/2023
Форум цифрових громад 2023
20–21 березня у Львові відбувся Форум цифрових громад 2023
18/03/2023
Гаджети для України
Кампанію #LaptopsForUkraine розпочали 1 грудня 2022 року. Її метою стало зібрати понад 50 000 гаджетів для постраждалих від війни регіонів України
17/03/2023
Форум WSIS 2023
13–17 березня в Женеві відбувся всесвітній Форум WSIS 2023 (World Summit on the Information Society)
15/03/2023
Оновлення Платформи СВОЇ
На Платформі СВОЇ з'явилися нові сторінки
01/03/2023
Витяг про місце проживання дитини
Витяг про місце проживання дитини доступний на порталі Дія. Раніше послуга була доступною лише в застосунку.
20/02/2023
Цифровий хаб «Луганщина МОЯ»
У межах швейцарсько-української Програми EGAP відкрили перший Цифровий хаб для ВПО у Дніпрі «Луганщина МОЯ»
16/02/2023
Адаптери до Starlink
Програма EGAP передала адаптери до Starlink Вінницькій міській раді та обласній військовій адміністрації
15/02/2023
Меморандум про співпрацю
Міністерство молоді та спорту України та Фонд Східна Європа уклали меморандум про співпрацю
02/02/2023
Цифровізація Дніпропетровщини
Попри важкі обстріли Дніпропетровської та окупацію Луганської області продовжуємо працювати та оснащувати наші громади всім необхідним.
20/01/2023
Результати Diia Reels у Давосі
У межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі відбувся Diia Reels, де українська делегація поділилася результатами цифрової трансформації під час великої війни.
15/01/2023
Тренінг із е-демократії
13 січня в межах Програми EGAP провели тренінг «Впровадження інструментів електронної демократії для молодіжних рад» у місті Вінниця.
15/01/2023
Запуск витягу з ЄДР
На порталі Дія з'явилася послуга електронного витягу з ЄДР – тепер замовити документ можна онлайн до однієї хвилини.
26/12/2022
Херсон – на Платформі СВОЇ!
У грудні 2022 року місто Херсон повернулося на Платформу СВОЇ після звільнення правого берега від російської окупації.
20/12/2022
Курс «У безпеці»
На освітній онлайн-платформі Зрозуміло! стартував безкоштовний курс «У безпеці».
05/12/2022
У Смідинській громаді відкрили ЦНАП
У Смідинській громаді на Волині розпочав роботу Дія Центр, де мешканці громади можуть отримати послуги за найвищими стандартами.
29/11/2022
Центр підвищення кваліфікації
Понад 3500 громадян пройшли фахове навчання за підтримки Програми EGAP.
25/11/2022
Коворкінг для дітей-переселенців
У Дніпрі для переселенців із Луганщини відкрили інноваційний навчально-розвивальний центр для дітей та молоді.
17/11/2022
З'явилася нова послуга
Витяг про місце проживання тепер можна згенерувати через кілька кліків у смартфоні. У червні послугу запустили на порталі – тепер вона доступна і в застосунку Дія.
12/11/2022
Digital Regions Week
Завершено Український тиждень регіональної цифрової трансформації Digital Regions Week.
08/11/2022
Цифровізуємо ЦНАП
Ідентифікація особи через Дію стає доступною у ЦНАП наших пілотних громад.
20/10/2022
Меморандум зі Швейцарією
Швейцарія виділить 15 млн швейцарських франків на розвиток цифровізації в Україні – підписано меморандум
14/10/2022
Збережемо мову
В Україні презентували онлайн-платформу, метою якої є збереження кримськотатарської мови. Ресурс буде корисним для мовознавців та людей, які прагнуть її вдосконалити або вивчити з нуля.
07/10/2022
Мобільні валізки на Одещині
Продовжуємо передавати мобільні валізки представникам наших пілотних областей. Їх отримали Чорноморська та Біляївська громади Одеської області.
05/10/2022
Відбудова модерної України
Віктор Лях розповів як цифрові інструменти можна використати для відновлення України
05/10/2022
Швейцарські партнери на Вінниччині
Представники Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва відвідали Вінницьку область. Впродовж дня партнери завітали до Вінницької ОВА, Вінницької міської ради, Центру активності громадян у Війтівецькій громаді, а також до гуманітарно-інформаційного хабу «Я — Маріуполь».
30/09/2022
Е-черга через Платформу СВОЇ
На честь 10-річчя Закону України «Про адміністративні послуги» Програма EGAP запустила модуль Е-черга до закладів громади на платформі СВОЇ.
30/09/2022
Шкільний громадський бюджет
Понад 5 000 громадян проголосували онлайн за проєкти Шкільного громадського бюджету.
19/09/2022
Електронні щоденники та журнали
До системи електронних щоденників та журналів підключився ще 121 заклад освіти. Навчання цифровізували одразу в чотирьох областях України – Волинській, Одеській, Дніпропетровській та Вінницькій областях.
15/09/2022
Чат-бот “Юридичний порадник для ВПО”
Особи, які постраждали від воєнної агресії росії, відтепер можуть скористатися чат-ботом Юридичний порадник для ВПО навіть за відсутності доступу до Viber, Telegram, Facebook та інших месенджерів — на сайті чат-бота. Ця функція доступна безкоштовно та цілодобово.
31/08/2022
Автоматична реєстрація ТОВ
У День Незалежності України запрацювала нова послуга на порталі Дія — автоматична реєстрація ТОВ.
02/08/2022
Навчальна платформа NAZK.Study
Презентовано навчальну платформу NAZK.Study, де можна пройти безкоштовні онлайн-курси щодо антикорупції та доброчесності
22/06/2022
У пошуках правосуддя
Українці, які постраждали від російської агресії, можуть подати заяву до Європейського суду з прав людини онлайн та отримати компенсацію від 5 000 євро
08/06/2022
Коворкінг-зона для ВПО у Дніпрі
Спільно з Луганською ОВЦА Фонд Східна Європа у межах Програма EGAP відкрили у Дніпрі коворкінг-спейс для внутрішньо переміщених осіб із Луганщини
08/09/2021
Державні гранти на Взаємодії
Мінцифра та партнери запустили сервіс електронних конкурсів на платформі е-демократії ВзаємоДія. Інститути громадянського суспільства зможуть подавати пропозиції своїх проєктів та в разі перемоги отримувати державні гранти.