Подiлитись
21/03/2025
Розподіл в інтернатуру з е-системою

В Україні 17 березня вперше відбувся рейтинговий розподіл в інтернатуру за допомогою електронної системи. Участь у ньому взяли 20 випускників спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування» чотирьох закладів вищої освіти: Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, Харківського національного медичного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

Розподіл проводили на спеціальність в інтернатурі «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія». За його результатами всі випускники навчатимуться в закладах охорони здоров’я, які обрали і зазначили в заявках. 

«Електронний розподіл в інтернатуру допомагає зробити процес прозорішим. Крім того, система унеможливлює втручання в процес розподілу. Вона також інтегрована з єдиним порталом вакансій у медзакладах, тому майбутні лікарі проходитимуть практичну частину там, де їхня допомога дійсно потрібна», – підкреслила Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку. 

Розподіляють в інтернатуру двома етапами. На першому – розглядають заявки від випускників із найвищими рейтинговими балами. Після схвалення їм надають направлення в інтернатуру, де пропонують місце в бажаному закладі вищої освіти або охорони здоров’я. 

На другому етапі розглядають заявки, які не були ухвалені на першому. У такому разі – за згодою випускника чи випускниці  – система формує пропозиції, максимально наближені до наведених у заявках. Випускники можуть погодитись на пропозицію чи відмовитись від неї. 

Тепер випускники, яких розподілила е-система, формуватимуть направлення в інтернатуру в особистих кабінетах та подаватимуть документи для зарахування. 

«Упровадження електронного розподілу в інтернатуру – це ще один крок до цифрової трансформації медичної освіти та охорони здоров’я. Ми створюємо систему, яка забезпечує прозорість, справедливість і ефективність у прийнятті рішень. Програма EGAP спільно з партнерами підтримує такі рішення, щоб цифрові технології спрощували процеси та робили їх доступнішими для українців», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Система електронного розподілу до інтернатури створена на  Платформі Дія.Engine в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством цифрової трансформації України в межах швейцарсько-української Програми EGAP, яка реалізується Фондом Східна Європа.