Фонд Східна Європа (ФСЄ) – українська благодійна неприбуткова організація, історія якої бере початок ще від 1992 року. Тоді наша команда була частиною Фонду Євразія, до якого належали національні та регіональні фонди у різних країнах, наприклад в Азербайджані, Вірменії, Грузії, Молдові та інших країнах. Тоді Фонд Євразія в Україні допомагав у формуванні малого та середнього бізнесу, розбудові громадських організацій та сприяв становленню громад.
У 2007 році американські партнери зрозуміли, що українська команда вже здатна сама визначати свої стратегічні напрямки і виконувати програми міжнародного рівня. Нам запропонували створити українську організацію. Акумулювавши знання та кращі практики свого засновника, у 2008 році в Україні з’явилась Міжнародна благодійна організація «Фонд Східна Європа».
Сьогодні Фонд Східна Європа є одним із лідерів громадського сектору в Україні, реалізувавши понад 100 програм різного масштабу, тривалості та складності. Між напрямків нашої діяльності – розвиток демократії та громадянського суспільства, впровадження електронного урядування, розвиток малого та середнього бізнесу і соціального підприємництва, енергоефективні проєкти та багато іншого. У своїй роботі ми спираємось на широку мережу партнерів: державні та місцеві органи влади, громадських лідерів, НДО, асоціації, університети, дослідні інституції та організації, що надають технічну допомогу. Бо віримо, що саме в партнерстві – наша сила. Фонд Східна Європа є членом Мережі Фонду Євразія (Eurasia Partnership Network), тож має доступ до досвіду організацій Фонду Євразія.
Ми змінюємо нашу країну і прагнемо бачити її сучасною та інноваційною, привабливою для людей та світу майбутнього. Країною, де влада – ефективна, підзвітна та відповідальна; а люди мають можливість реалізувати свій потенціал.
Для цього наша команда вже понад десятиріччя працює над впровадженням позитивних змін у всіх сферах суспільного життя. Від моменту заснування ФСЄ скерував близько $30 млн на національні програми та місцеві ініціативи, що спрямовані на розвиток громадянського суспільства, зміцнення громад і ефективне врядування.
Люди. Ми віримо: у всьому, що ми робимо, люди, їхня гідність, права та різноманітність мають найбільшу цінність. Ми цінуємо наших співробітників і людей у партнерських організаціях. Розкриваємо їхній потенціал і створюємо умови для його реалізації.
Повага. Ми поважаємо тих, із ким і для кого ми працюємо: наших бенефіціарів, донорів, партнерів і співробітників. Ми підтримуємо різноманітність серед наших колег, наших партнерів і спільнот, з якими працюємо, – без дискримінації, незалежно від раси, етнічної приналежності, статі, сексуальної орієнтації, релігії, віку, фізичного стану та політичної приналежності.
Чесність. У всьому, що робимо, ми віддані найвищим стандартам етичної поведінки. Певні, що чесність, прозорість і відповідальність є ключем до взаємної довіри між нами та нашими партнерами.
Партнерство. Ми віримо в досягнення успіху через відповідальне партнерство, синергію, рівноправні відносини та взаємну відповідальність. Упевнені, що партнерство, засноване на довірі, спільному ухваленні рішень і цілковито відкритому спілкуванні, лежить в основі всіх наших досягнень.
Інновації. Ми віримо в нові ідеї та завжди намагаємося знаходити нові шляхи вирішення проблем людей, громад і суспільства в цілому. Ми орієнтовані на майбутнє і є носіями унікального ноу-хау, що поєднує використання високих технологій та інноваційних соціальних практик.
Вплив. Ми віримо у стратегічний вплив на основі нашого досвіду, ролі лідера та агента змін. Ми створюємо синергетичний простір трансформації для добробуту людини та соціального прогресу. У своїй роботі ми орієнтуємося винятково на довгострокові результати.
У своїй роботі ми керуємося найкращими міжнародними стандартами діяльності неприбуткових організацій: прозорість, відкритість і демократичне управління. Саме ці підходи забезпечують високу якість реалізації наших проєктів і програм.
Окрім того, Фонд у своїй роботі спирається на політики та процедури, які дозволяють професійно адмініструвати програми, що фінансуються донорами, відповідно до міжнародних стандартів. До таких політик і процедур, зокрема, належать положення з управління проєктами, політика з моніторингу і оцінки, фінансового менеджменту; антикорупційна політика, етичні принципи, політика надання субгрантів/субконтрактів і проведення закупівель, комунікаційна політика тощо.
ФСЄ також проходить незалежні перевірки (тобто фінансовий аудит і аудит відповідності для одержувачів коштів уряду США – аудит OMB A133).
Фонд Східна Європа – один із небагатьох фондів в Україні, який має незалежну Раду директорів (Правління), до якої належать видатні вітчизняні та іноземні представники бізнесу і суспільно-політичного життя.
За історію Фонду до Правління були залучені понад 30 поважних особистостей. Серед них – Наталія Яресько, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Стівен Карл Пайфер, Віталій Сич, Олеся Островська-Люта та багато інших.
Правління забезпечує нагляд за всіма аспектами діяльності Фонду, надає рекомендації щодо стратегічного, інституційного та програмного розвитку нашої організації, докладає зусиль із адвокації важливих питань на найвищому політичному рівні, а також – залучення коштів.
На додачу до Ради директорів, Фонд також має Консультативну раду.
У Фонді Східна Європа працюють понад 50 співробітників зі значним досвідом у проєктному управлінні, управлінні грантами і контрактами, моніторингу та оцінці, комунікаціях. Завдяки досвіду й розумінню проблем України та світу співробітників Фонду регулярно запрошують працювати в різних експертних комітетах і робочих групах і брати участь у підготовці національних реформ.