Подiлитись
13/08/2024
Вільні мріяти

Понад триста молодіжних лідерів, дискусії про інновації та День молоді за участі Президента України — учора завершився триденний Український молодіжний форум 2024 «Вільні мріяти».

Під час фінальної частини заходу 12 серпня виступив Президент України Володимир Зеленський, а також Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та інші представники уряду. Молоді лідери могли публічно подискутувати з Президентом та міністрами щодо бачення свого майбутнього в Україні та державної політики, що його формує.

Ключовим підсумком Форуму стала фінальна концепція Державної цільової програми «Молодь України» на 2026–2030 роки. До її розроблення долучилися й учасники заходу. 

Серед тих, хто протягом трьох днів надихав і мотивував українську молодь, — команда Програми EGAP. 

Так, Олександра Радченко, координаторка компоненту електронної демократії, розповіла про важливість цифрових інструментів. Вона навела успішні приклади, коли електронні опитування, місцеві петиції та громадський бюджет роблять взаємодію влади з громадськістю ефективною, а процес ухвалення рішення — обґрунтованим та прозорим. 

«Цифрові інструменти — це не просто технології, це можливість для кожного з нас реально впливати на рішення у своїх громадах і країні. Вони дають голос кожному, хто прагне змін, допомагають будувати прозорі та зрозумілі стосунки влади та громадськості. У рамах проєктів, що впроваджує Програма EGAP, ми постійно допомагаємо розвивати нові й нові інструменти електронної демократії як на національному, так й на місцевому рівнях. Тож будьте активними, користуйтеся місцевими петиціями, беріть участь в електронних опитуваннях і дійте. Тільки проактивною позицією та залученістю ми всі зможемо крок за кроком змінювати Україну на краще», — зазначила у своєму виступі Олександра.

Ірина Стасюк, національна модераторка платформи е-демократії, розповіла, як правильно реалізовувати проєкти, на які ризики звертати увагу і як їх ефективно враховувати під час планування. 

«Успішна реалізація проєктів залежить не лише від масштабу ідей, але й від здатності передбачити ризики. Важливо з самого початку планувати, ураховуючи всі можливі виклики, і бути готовими до гнучкого реагування. Це дозволяє уникнути несподіванок і забезпечити стабільний шлях до досягнення цілей. Та головним секретом успіху залишаються люди. Особливо в турбулентні часи цінність команди та її здатність долати виклики — надважлива складова результату», — розповіла вона. 

Учасники Форуму активно цікавились результатами роботи Програми EGAP і тими сервісами, що можуть стати їм в пригоді. Зокрема, можливість  податися онлайн на молодіжні обміни чи, до прикладу, запропонувати назву вулиці в рідній громаді через платформу e-Dem.

Український молодіжний форум 2024 організований Радою з молодіжних питань при Президентові України в тісній співпраці з Міністерством молоді та спорту України за підтримки 16 міжнародних партнерів, серед яких швейцарсько-українська Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.