Подiлитись
11/04/2023
Цифровізуємо Держстат

Державну статистику використовують для ухвалення рішень як загальнодержавних, так і локальних.

Тому цьогоріч здійснений перший крок до автоматизованого впорядкування даних – ухвалений закон про офіційну статистику, розроблений на базі регламенту ЄС. Документ передбачає створення IT-платформи, де всі процеси – від завантаження даних до розповсюдження – автоматизовані, уніфіковані та не залежать від людини. 

Серед інших переваг закону:

  • пришвидшить отримання якісних даних та заощадить бюджет і людські ресурси
  • дані будуть доступними в режимі реального часу
  • паперові звіти для збору статистичних даних юридичними особами замінять на електронні

У 2021 році команда Мінцифри почала втілювати стратегію цифрової трансформації Держстату. А вже цьогоріч Програма EGAP долучається до розроблення та впровадження сучасної інформаційної системи, що забезпечуватиме користувачів стратегічними даними в режимі реального часу.

Перевірені дані особливо потрібні під час воєнного стану, адже ухвалення ефективних рішень вимагає повної та оперативної інформації. 

До прикладу, якісні дані допоможуть визначитись із виділенням коштів на державні програми протезування для людей, які втратили кінцівки. А також — ефективно планувати відновлення України в умовах обмежених ресурсів. Завдяки повній інформації влада розумітиме, чи є потреба у відновленні дорожньої та соціальної інфраструктури в конкретному місті чи селі.

Уже цього літа з’являться перші дослідження, статистика для яких буде сформована в новій IT-системі!

Статистичні дані це про якість рішень, що забезпечують безпеку держави та добробут суспільства.

Нова система для Державної служби статистики України розробляється Міністерством цифрової трансформації України спільно зі швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.