Подiлитись
29/05/2024
Другий у світі

Під час саміту Diia in Zurich підписано Меморандум про відкриття другого у світі Центру глобальних урядових технологій.

Центр запрацює у Києві та займатиметься цифровою трансформацією уряду, розвитком електронного урядування та цифрових навичок. Він стане частиною мережі Центрів четвертої промислової революції Всесвітнього економічного форуму (C4IR). Перший Центр глобальних урядових технологій уже функціонує в Берліні (Німеччина). 

Під час саміту Diia in Zurich, що відбувається сьогодні, 29 травня, у Швейцарії, було підписано меморандум про відкриття Центру глобальних урядових технологій (Global Government Technology Centre Kyiv — GGTC Kyiv). Підписантами були: Віцепрем’єр-міністр із розвитку інновацій, освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, директор Всесвітнього економічного форуму Мірек Душек, Керівний директор Всесвітнього економічного форуму Алоїз Цвінгі та  президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

За словами Михайла Федорова, Україна недарма стала другою державою, де відкриють такий Центр.

«Це точно не випадковість, ми створили одне з найкращих технологічних рішень для Урядів — Дію. Круто, що міжнародні партнери вважають Дію вже повноцінним кейс-стаді, а досвід української цифрової трансформації — прикладом для інших держав», зазначив він.

Своєю чергою, директор Всесвітнього економічного форуму Мірек Душек наголосив, що Центр в Україні розкриватиме потенціал цифрових технологій для державних послуг та створюватиме нові можливості.

«Центр стане каталізатором співпраці між державним і приватним секторами, що сприятиме розвитку цифрових технологій та інновацій у такий критичний для України і Європи час», — зазначив директор ВЕФ (WEF).

Адмініструватиме Центр та забезпечуватиме його ефективну роботу Фонд Східна Європа. 

«Відкриття Центру глобальних урядових технологій у Києві, роботу якого забезпечуватиме Фонд Східна Європа, підтверджує статус України як глобального лідера з інноваційних цифрових рішень, готового ділитися своїми найкращими govtech-практиками та досвідом з усім світом», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Домовились про відкриття Центру в Києві ще в січні цього року — під час давоського Всесвітнього економічного форуму. А підписання Меморандуму — наступний крок у реалізації цього проєкту.