Подiлитись
20/02/2023
Цифровий хаб «Луганщина МОЯ»

У межах швейцарсько-української Програми EGAP відкрили перший Цифровий хаб для ВПО у Дніпрі «Луганщина МОЯ». 

«Луганщина МОЯ» – це хаб для переселенців із Луганщини, обладнаний зручними зонами самообслуговування. 

У хабі можна отримати безкоштовний доступ до інтернету, попрацювати за ноутбуком, а також проконсультуватися щодо отримання державних послуг у Дії. Невдовзі в центрі планують проводити тренінги з цифрової грамотності.

«П’ять сучасних робочих місць дають змогу вимушеним переселенцям закрити потребу в доступі до інтернету та вирішення нагальних питань у режимі онлайн. Вдячний Програмі EGAP за підтримку громад Луганщини та сподіваюсь на подальшу співпрацю у питаннях підвищення цифрової грамотності населення», – каже Сергій Гайдай, очільник Луганської обласної військової адміністрації.

Згідно з останніми даними Дніпропетровської облради, зараз у регіоні проживають понад 380 тисяч ВПО. Найбільше переселенців прийняли Дніпро (> 153 тисяч) та Кривий Ріг (> 70 тисяч).

Встановлення таких зон самообслуговування планують і в інших гуманітарних хабах громад Луганщини. Там переселенці отримують гуманітарну допомогу та допомогу в працевлаштуванні, а також безкоштовні юридичні консультації.

Цифровий хаб «Луганщина МОЯ» створено Луганською ОВА та Сєвєродонецькою МВА за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа у співпраці з Мінцифрою.