Подiлитись
17/03/2023
Форум WSIS 2023

13–17 березня в Женеві відбувся всесвітній Форум WSIS 2023 (World Summit on the Information Society).

Форум є платформою для обговорень головних викликів інформаційного суспільства, обміну досвідом та новітніми тенденціями, а також налагодження міжнародних партнерств.

Доповідь української делегації стосувалася локалізації цифрової трансформації в Україні. Розповіли про подолання цифрового розриву між містом і селом, про реформи децентралізації та цифрової трансформації, а також – про те, як електронні інструменти захищають цивільних та допомагають переселенцям в умовах великої війни.

Спікерами стали Мстислав Банік, директор Директорату розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України, Олександр Кулєпін, заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації, та Назар Коваленко, директор Інституту розвитку міста Вінниці. Фонд Східна Європа представили Сергій Гунько, координатор із цифровізації регіонів у Програмі EGAP, та Олександра Радченко, координаторка компоненту «Е-демократія» в Програмі EGAP. 

Модерувала доповідь Йорданка Томкова, старша радниця і членкиня опікунської ради Фонду Innovabridge.

Швейцарія є надійним та стратегічним партнером України у сфері цифрової трансформації. А Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, є прикладом вдалої швейцарсько-української співпраці.

Участь у міжнародних самітах є важливим складником репутації України під час великої війни. Коли ми говоримо про наші цифрові успіхи на велику аудиторію, то в очах світу постаємо прогресивною країною з потужним диджитал-потенціалом, яку іноземцям уже ніколи не захочеться ототожнювати ані з радянським минулим, ані з терористичною державою-сусідом.