Міністерство цифрової трансформації, Фонд Східна Європа, Сумська, Хмельницька та Херсонська обласні військові адміністрації уклали Меморандум про співробітництво щодо реалізації програми міжнародної технічної допомоги «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)».
Підписали тристоронній документ 17 липня, у Києві — у Посольстві Швейцарії в Україні.
Меморандум окреслює основні напрями спільної діяльності з реалізації швейцарсько-української програми EGAP в регіонах, а саме:
Міністерство цифрової трансформації надаватиме інформаційну та законодавчу підтримку на національному та регіональному рівнях, а також братиме участь у координаційних заходах.
«Цифрова трансформація регіонів — один із пріоритетів Мінцифри. Ми активно працюємо над створенням нових цифрових сервісів та послуг, які спрощують життя громадян. CDTO ОВА та цифрові команди в регіонах допомагають нам швидко впроваджувати інновації по всій країні. Приєднання Хмельницької, Сумської, Херсонської областей до програми EGAP допоможе створити комплексний план розвитку громад у цих регіонах. Також налагодить прозору та швидку взаємодію громадян із державою та мінімізує корупційні ризики. Крім того, переконана, що досвід цифровізації громад, які знаходяться в зоні бойових дій або були деокупованані, допоможе під час відбудови України. Вдячна нашим партнерам за підтримку», — зазначила Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
За словами керівника Програми співробітництва Швейцарії в Україні, який взяв участь у підписанні Меморандуму, глобальною ціллю роботи в межах регіональної компоненти Програми EGAP є скорочення цифрового розриву між містом та селом.
«Швейцарія системно підтримує позитивні зміни в Україні, попри такі складні часи. Разом легше долати виклики. Тож для нас і наших постійних партнерів, Фонду Східна Європа важливо бачити якісні зміни не лише на центральному рівні, а й саме на місцях. Скорочення цифрового розриву між містом та селом — наша глобальна ціль. Упевнений, сьогодні ми робимо ще один крок на шляху її досягнення. Адже чим більше українських громад долучаться до Програми, тим масштабнішого результату вдасться досягти. А отже, тим більше українців матимуть доступ до сучасних цифрових інструментів», — Андре Хубер, керівник Програми співробітництва Швейцарії в Україні.
Від імені Фонду Східна Європа Меморандум підписав президент Віктор Лях. Він наголосив, що лідерства очільників громад у впровадженні цифрових проєктів є важливим. Саме ініціативність, умотивованість, спроможність упроваджувати зміни та найкращі практики є ключовим критерієм для обрання громад до участі в Програмі EGAP.
«Програма EGAP уже понад 5 років працює з 44 громадами. Буду відвертим: сьогодні ці громади виглядають зовсім не так, як на початку нашої співпраці. Ми пишаємось кожною і кожним, хто взяв на себе відповідальність на місцях, повірив у свою громаду і допоміг втілити зміни. Після підписання Меморандуму ми оголосимо конкурс пілотних громад у Сумській, Херсонській та Хмельницькій областях, із якими будемо працювати та впроваджувати електронні сервіси. Закликаю очільників громад брати участь та разом з нами втілювати в життя цифрові проєкти», — зауважив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.
Обласні військові адміністрації трьох областей-підписантів, своєю чергою, вживатимуть заходів, щоб автоматизувати роботу ЦНАПів, впровадити е-послуги та підвищити кваліфікацію державних посадовців із питань електронного урядування. Крім того, вони братимуть участь у формуванні національної політики у сфері електронного урядування й електронної демократії та сприятимуть поширенню кращих практик в інших регіонах України.