Подiлитись
05/10/2023
Курс із Громадського бюджету на платформі Зрозуміло!
participatory budgeting

На онлайн-платформі Зрозуміло! вийшов курс «Як створити власний проєкт Громадського бюджету». Він складається з восьми лекцій, які розповідають про громадський бюджет, правила написання проєктної заявки та проведення успішної інформаційної кампанії для перемоги проєкту.

Програма курсу:

Лекція 1. Що таке громадський бюджет

Лекція 2. Складові проєктної заявки

Лекція 3. Інші складові заявки

Лекція 4. Кошторис

Лекція 5. Попередня модерація

Лекція 6. Збір голосів за проєкт

Лекція 7. Контроль впровадження та життя після проєкту

Лекція 8. Аналіз результатів

Курс стане у пригоді громадським активістам, представникам органів місцевого самоврядування та громадянам, які прагнуть впливати на рішення місцевої влади. 

Як зазначає Іван Копиченко, координатор  Програми EGAP в Одеській області, мета цього курсу – «Провести людей «за руку» всіма етапами створення проєкту та дати відповіді на найпопулярніші запитання».

Основна цінність курсу – простота й доступність. «Люди думали, що це – інструмент суто для тих, хто дотичний до місцевої влади. Тобто щось схоже на звичайну процедуру закупівлі або тендер. Не було розуміння, що це інструмент для звичайних людей, що кожен може подати свою ідею і змінити свою громаду на краще. Треба було зробити так, щоб будь-хто міг дізнатись потрібну інформацію, поки їсть смачний борщ, відпочиває з горнятком кави або прибирає квартиру», – каже Іван Копиченко.

Нагадуємо, що Громадський бюджет – це інструмент на платформі e-DEM, який дозволяє громадянам запропонувати власні проєкти та отримувати бюджетні гроші на їхню реалізацію.

Онлайн-курс підготовлений у межах швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.