Подiлитись
30/05/2024
Diia in Zurich

29 травня у Швейцарії відбувся саміт Diia in Zurich, де Україна представила свої досягнення у цифровій трансформації.

Так, Віцепрем’єр-міністр із інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив про запис на бета-тест нового сервісу — шлюб онлайн у Дії. Це унікальна електронна послуга, яка дозволяє не лише подати заяву на одруження онлайн, але й провести церемонію по відеозв’язку і засвідчити актовий запис про шлюб Дія.Підписом.

«Понад 4 роки Мінцифра будує найзручнішу державу у світі. Ми боремося з бюрократією, реалізовуємо онлайн-сервіси, які не мають аналогів у світі та спрощуємо взаємодію українців із державою. За цей час Дія стала superapp з цифровими документами та найпопулярнішими державними сервісами, яким користуються 20 мільйонів українців. Вдячний Швейцарському Уряду та Швейцарській агенції розвитку та співробітництва за відчутну підтримку цифрової держави. Завдяки ефективному партнерству ми можемо здійснювати системні реформи у різних сферах життя країни і продовжувати цифровізацію в умовах повномасштабної війни», — зауважив  Михайло Федоров

Україна впроваджує реформи та цифрову трансформацію завдяки допомозі міжнародних партнерів та донорів. Зокрема, за підтримки Швейцарії у межах Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, було запущено застосунок та портал Дія, де реалізовано понад 60 електронних сервісів. 

«Дія змінила підхід до взаємодії українців із державою. Люди реєструють бізнес онлайн, сплачують податки в кілька кліків, отримують соціальні послуги у смартфоні та користуються іншими зручними сервісами. Нас надихає шлях, який проходить Україна у сфері цифрової трансформації. Ми бачимо ефективність цих змін, тому й надалі плануємо посилювати партнерство і підтримувати ідеї у сфері цифровізації», — зазначила генеральна директорка Швейцарського агентства розвитку та співробітництва Патриція Данці

Також за підтримки уряду Швейцарії розпочато системну трансформацію системи освіти. Наразі розробляється застосунок Мрія. Це революційний продукт, який змінить підхід до навчального процесу. Діти зможуть будувати власні освітні траєкторії, батьки — бачити індивідуальний шлях дитини в освіті й удосконалювати її вміння, а вчителі позбудуться зайвої бюрократії і оптимізують робочий процес. 

Швейцарія вже понад дев’ять років підтримує цифрову трансформацію України. За весь час держава виділила на це понад 30 млн франків. Зокрема, у 2022 році було розширено бюджет програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, завдяки чому є можливість працювати над цифровими змінами. 

«Україні вдалося досягти значних результатів у сфері цифрової трансформації завдяки синергії роботи уряду та міжнародних партнерів. Спільно ми змогли реалізувати важливі антикорупційні проєкти, які впливають як на життя держави, так і кожного українця. Ми як партнер Мінцифри підтримуємо амбітні цілі України та бачимо оптимістичний прогноз у подальшому розвитку цифрової держави і запуску нових зручних сервісів для українців», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа. 

Крім того, у саміті брали участь представники урядів європейських країн, топменеджери світових технологічних компаній. З вітальними словами виступила Посол України у Швейцарії та Ліхтенштейні Ірина Венедіктова. 

У межах заходу відбулись й панельні дискусії, де учасники обговорили цифрову трансформацію країн, взаємодію громадян та урядів, розвиток інновацій і співпрацю держави та приватного сектору. У них взяли участь Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації;  Мірек Душек, директор Всесвітнього економічного форуму; Марк Борис Андріянич, член правління Європейського інституту технологій (EIT); Януш Цешинський, колишній Міністр цифрових технологій Польщі та інші; а також представники компаній VISA, Google, Amazon Web Services, Palantir, Meta.

Саміт Diia in Zurich організовано у співпраці між Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва  (SDC) та Міністерством цифрової трансформації України та за підтримки VISA.