Подiлитись
13/11/2023
Випуск учасників курсу «Ліга громад»

12 листопада завершився курс «Ліга громад» — навчальний інтенсив для голів міст і селищ. У ньому взяли участь 26 лідерів. 

Випускники отримали сертифікати та повернулися до своїх громад із новими знаннями та досвідом. 

Крім сертифікатів, учасникам подарували таблички зі стратегіями розвитку, які вони розробили на курсі. Це не документ на тисячу знаків. Лише одне речення, яким мери описали особливість своєї громади та вектор дій. Бо вчинки говорять набагато більше, ніж слова. 

Учасники навчання радіють, що змогли зібратися разом у теплій атмосфері після складних періодів, пов’язаних з пандемією ковіду та повномаштабним вторгненням.

Лідери громад розвинули свої soft skills: зокрема, у створенні власного бренду, комунікаціях з виборцями й тайм-менеджменті. Також вони отримали досвід роботи з РНБО та НАЗК. 

«Ми не просто підтримуємо курс — ми інвестуємо у вас. Ви як мери маєте працювати успішно, ефективно у всіх можливих напрямках вашої роботи. Я хочу, щоб ви зберегли цей драйв, який отримали тут. Пам’ятайте про те, що за вами стоять люди та що ми завжди готові вам допомогти», — наголосив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

 

Привітати випускників прийшов також Сільван Хунгербюлер, заступник керівника відділу співробітництва Посольства Швейцарії в Україні. 

«Швейцарія підтримує потенціал місцевого самоврядування в Україні. Ваша роль дуже важлива, адже ви найближчі до громадян та їх потреб», — відзначив Сільван. 

Курс «Ліга громад» відбувся за підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією. Створений Асоціацією малих міст України спільно з Київською школою державного управління ім. С. Нижного. Автор курсу — Павло Козирєв, Голова АММУ.