Подiлитись
07/10/2022
Мобільні валізки на Одещині

Продовжуємо передавати мобільні валізки представникам наших пілотних областей. Їх отримали Чорноморська та Біляївська громади Одеської області. 

Мобільна цифрова валізка це пересувне робоче місце адміністратора ЦНАП. Вона дозволяє проводити надання послуг на виїзді жителям громади, якщо ті не можуть з’явитися до ЦНАП за станом здоров’я чи з інших причин. 

Який вміст мобільної валізки?

  • ноутбук із 3G-модемом
  • компактний принтер та мінісканер
  • павербанк
  • платіжний термінал для приймання документів та оформлення адмінпослуг за місцем перебування заявника

Проте для ефективного надання адміністративних послуг «у польових умовах» недостатньо забезпечити громаду одним лише обладнанням.

Концепція проєкту також передбачає навчання громад за прикладами успішних кейсів ЦНАП у інших осередках, які вже користуються валізками. Окрім цього, метою є забезпечити транспорт для пересування із валізкою, охорону та пакет документів для роботи на законних підставах.  

Для того, щоб будь-яка громада змогла запровадити таку захищену «валізку Джеймса Бонда», Програма EGAP разом із експертами розробили посібник: https://drive.google.com/drive/folders/1uYL7XjM1KjP4l-NAEaQGWRdZJC1QSDIF.

Наступною в Одеській області мобільну валізку отримає Саф’янівська громада.

Проєкт створено в межах швейцарсько-української Програми EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та фінансується Швейцарією.