Подiлитись
15/02/2023
Меморандум про співпрацю

Міністерство молоді та спорту України та Фонд Східна Європа уклали меморандум про співпрацю.

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт та президент Фонду Східна Європа Віктор Лях підписали документ, що посилить співпрацю щодо реалізації молодіжної політики завдяки впровадженню інновацій. 

Зокрема, сторони домовилися про спільні заходи та проєкти, спрямовані на розвиток цифрових інструментів, підвищення кібербезпеки, а також покращення навичок роботи з інструментами е-демократії серед молоді.

«Багато ще роботи попереду, перед нами стоїть завдання не лише перемогти, а й відновити все, що зруйнувала росія. Переконаний, що відновлення має базуватись на інноваційних підходах, легких та зручних у користуванні сервісах, і це те, що ми можемо досягнути спільно з Фондом Східна Європа. Підписання меморандуму сьогодні є свідченням наших серйозних намірів та впевненості у правильності рішень», – говорить Вадим Гутцайт, Міністр молоді та спорту України.

Завдяки меморандуму українська молодь зможе підвищити свої навички з кібербезпеки та стати обізнаною у сфері електронної демократії. Це допоможе виховати нове покоління змінотворців, а також закласти фундамент для творення оновленої цифрової держави вже сьогодні.

«Велика війна показала, що окремий фронт із ворогом розгортається також у кіберпросторі. Тому нам потрібно впроваджувати нові форми освіти, що передбачатимуть просте та цікаве подання, зокрема залучення зірок. Громадянська освіта має стати сучасною, охоплювати нові методи і ознайомлювати молодь з інструментами е-демократії, які допоможуть почати творити зміни вже зараз – на своїй вулиці, в місті, у країні», каже Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Варто зазначити, що це вже не перша співпраця Фонду Східна Європа та Мінмолодьспорту. 

Раніше Фонд у межах швейцарсько-української Програми EGAP долучився до створення інструменту «Е-конкурси» на платформі ВзаємодіяЦе формат, що дозволяє проводити конкурси проєктів інститутів громадянського суспільства онлайн у спрощеному режимі. Міністерство молоді та спорту стало одним з-поміж перших центральних органів влади, що підключилися до платформи.

Попри те, що велика війна призупинила чимало державотворчих процесів, конкурси для громадськості продовжують з’являтися в межах ресурсу: https://grants.vzaemo.diia.gov.ua.

Загалом на платформі розмістили чотири конкурси від Мінмолодьспорту – два з них проведені від моменту повномасштабного вторгнення.