Подiлитись
30/09/2022
Шкільний громадський бюджет

Понад 5 000 громадян проголосували онлайн за проєкти Шкільного громадського бюджету.

Що це за інструмент?

Шкільний громадський бюджет – це інструмент, що впроваджується із метою надати школярам і дорослим можливість впливати на благоустрій школи. 

Хто може проголосувати:

У межах проєкту DECIDE («Децентралізація для розвитку демократичної освіти») віддати свій голос за вподобаний проєкт тепер мають змогу не лише учні шкіл, а й дорослі мешканці громад. 

Школярі можуть проголосувати за допомогою паперових бюлетенів, дорослі – онлайн, у системі е-DEM: budget.e-dem.ua.

До того ж, цьогоріч Шкільний громадський бюджет стосується не лише благоустрою школи, а й усієї громади загалом. 

Голосування вже відбулося у 12 громадах із трьох областей – Полтавської, Одеської та Івано-Франківської. За проєкти Шкільного громадського бюджету проголосували більше п’яти тисяч дорослих онлайн. Підрахунок голосів школярів поки триває.

Найпопулярнішими стали проєкти “Шкільне подвір’я – майданчик мрії, територія радості” (Кілійська громада), “Лаундж-зона Oasis” (Галицька громада) та “Волейбольний ЕКО-спортмайданчик” (Мачухівська громада). Ці громади стали лідерами онлайн-голосування цього року.

Голосування відбувається за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та фінансується Швейцарією.