Подiлитись
14/07/2023
Індекс цифрової трансформації

14 липня відбулася презентація Індексу цифрової трансформації громад України. Дослідження проведуть у межах швейцарсько-української Програми EGAP спільно з Мінцифрою та компанією Deloitte.

Індекс цифрової трансформації громад України — це дослідження рівня цифрового розвитку громад та їхньої готовності до диджитал-трансформації. Із його допомогою держава зможе виявити проблемні зони та сформувати якісний план цифрового розвитку на роки.

За результатами Індексу визначать рівень цифрової зрілості громад — від стартового до трансформаційного

Громади оцінюватимуть за п’ятьма категоріями: 

  1. Цифрова економіка. Чи сприяє громада високій якості інформаційних технологій та розвитку ІТ-екосистеми?
  2. Розвиток цифрових навичок населення. Яким є рівень цифрової грамотності та підтримки громадян, які мають бажання розвиватися в ІТ?
  3. Цифрова інфраструктура. На який відсоток громада покрита інтернет-мережею, чи має цифрові хаби / коворкінги?
  4. Цифровізація публічних послуг. Чи користуються мешканці онлайн-сервісами, відвідують ЦНАП?
  5. Цифрова трансформація органів місцевого самоврядування. Який рівень диджитал-навичок мають представники ОМС, чи проходять навчання з цифрової грамотності?

«Індекс цифрової трансформації громад допоможе сформувати дорожні карти для кожної громади, щоб посилити та пришвидшити розбудову цифрової держави. Результати вимірювання дозволять осередкам побачити свої сильні та слабкі сторони і, відповідно, розвивати цифрові послуги, потрібні в їхньому регіоні. А також — цифрову освіту та економіку, що сприятиме потоку інвестицій для локальних проєктів», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Тепер щороку за результатами вимірювання Індексу буде висвітлюватися рейтинг громад. Чому це важливо, прокоментував Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа:

«Завдяки рейтингу ми зможемо оцінити цифрову зрілість громад та зменшити цифровий розрив у регіонах. Індекс допоможе Мінцифрі визначити громади, які потребують додаткової уваги, а також сформувати системний підхід до регіональної цифровізації. Також рейтингування визначить лідерів диджиталізації, які зможуть обмінюватися найкращими практиками. Усе це, зокрема, — для того, щоб жителі віддалених сіл і великих міст мали рівний доступ до публічних послуг і жили в комфорті та інклюзії. Зараз це надважливо для Фонду Східна Європа та Програми EGAP».

«Я впевнений, що Індекс цифрової трансформації допоможе Україні вийти на новий рівень розвитку громад. А Швейцарія завжди буде поруч, щоб підтримати зусилля щодо цифровізації», — підкреслив Андреас Хубер, директор Швейцарської агенції з розвитку співпраці Посольства Швейцарії в Україні.

До 2024 року Індекс має допомогти державі досягти стратегічних цілей цифрової трансформації. Серед них — залучення 6 мільйонів українців до програми цифрових навичок, а також — оцифрування 100% публічних послуг для громадян та бізнесу.

Детальніше ознайомитися зі структурою Індексу можна за лінком: https://bit.ly/44Oxq9P (https://bit.ly/44opV9K — версія англійською).

Дослідження проводиться Міністерством цифрової трансформації України та компанією Deloitte за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.