Подiлитись
17/01/2024
Український дім у Давосі

З 2019 року Україна будує цифрову державу у межах програми Президента України «Держава у смартфоні».

Застосунком та порталом Дія вже користуються близько 20 мільйонів українців. Повномасштабне вторгнення не зупинило цифровізацію: Мінцифра за підтримки партнерів продовжує запускати нові електронні послуги.

Наступним кроком у трансформації України є велика реформа освіти та запуск стратегії інновацій.

Український дім у Давосі — це платформа для міжнародного співробітництва для політиків, представників великого бізнесу, журналістів та лідерів думок. 

На третьому дні Українського дому, організованому за підтримки Швейцарського агентства розвитку і співробітництва (SDC), Михайло Федоров поділився візією цифрової трансформації країни. 

Він розповів про бачення та досвід цифрової трансформації України, формування технологічної культури в державі та розвиток людського капіталу. Значна частина проєктів реалізована за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) у межах Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа. Зокрема, запустили сервіс єМалятко, платформуа Дія.Освіта, портал Державної служби статистики, а зараз працюємо над Дія.Офіс та застосунком Мрія. 

Патріція Данці, генеральна директорка SDC, відмітила гарні результати спільної роботи України та Швейцарії в межах Програми EGAP: 

«Цифрові сервіси в Україні вражають. Вони надають українцям відчуття контролю та безпеки в цей турбулентний час. Складні обставини сприяють інноваціям. Швейцарія продовжуватиме підтримувати Україну на її шляху до відновлення та цифрового розвитку».  

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа, який імплементує програму EGAP, відзначив, що електронні інструменти можуть сприяти забезпеченню підзвітності урядів:  

«Цифровізація є важливою для формування підзвітності органів влади, сприяння їхній прозорості та відповідальності. Проте подолання корупції – це постійний процес, який вимагає зобов’язання всіх учасників, включаючи уряд, громадське суспільство та громадян. Останні роки свідчать, що така синергія в Україні склалася. Держава демонструє лідерство, міжнародні партнери — підтримку, а громадяни — запит на зручні електронні сервіси».

Вдячні Швейцарії за системну підтримку України в найскладніші часи. Завдяки спільним зусиллям ми маємо можливість продовжувати цифрову трансформацію та розбудову України майбутнього. 

Швейцарсько-українська Програма EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа, є стратегічним партнером Мінцифри та допомагає трансформувати державні послуги.