Подiлитись
06/11/2024
Український Жіночий Конгрес

П’ятого листопада в Києві відбувся Восьмий Український Жіночий Конгрес – щорічна публічна платформа для формування політик гендерної рівності.   

Цьогоріч захід відвідали сотні представників та представниць держави, бізнесу, громадських організації, а також волонтерів та волонтерок. 

Під час панельних дискусій та виступів учасники зосередились на соціальних змінах, що зараз відбуваються в державі, обговорили жіночий вимір лідерства, роль жінок у політиці, взаємодію держави та бізнесу. 

Конгрес відкрила Олена Кондратюк, заступниця Голови Верховної Ради України, співзасновниця Українського Жіночого Конгресу: 

«Ми мріємо про майбутнє, але хочемо уявити його реальним. Ми хочемо говорити про нього конструктивно і з урахуванням усіх точок зору. Саме тому ми збираємося разом на черговий Конгрес, щоб спільно виробити план дій для подолання таких викликів, як демографічна криза, соціальна нерівність, рівень фінансової грамотності, безпека, повернення жінок, які разом із дітьми вимушено виїхали за кордон, зміна політик держави та бізнесу. А головне – щоб надати поштовх новому вектору розвитку гендерного руху, вектору майбутнього».

З вітальним словом виступила й Олена Зеленська, перша леді України: 

«Попри війну жіночий потенціал невпинно зростає, і жінки постають у нових ролях і якостях. Одразу треба визнати: такий потенціал найчастіше має високу ціну. Лише за поточний рік я мала честь познайомитися з неймовірними жінками, зокрема вчительками, які пережили й переживають драматичні випробування».

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа, також відвідав Конгрес. Під час виступу він підкреслив, що сьогодні українські жінки демонструють лідерство в інноваціях, упровадженні нових підходів, трансформаційних змінах тощо. 

«Яскравий приклад: Україна нещодавно раділа нашим лідерством в рейтингах з електронного урядування ООН, де ми входимо до п’ятірки кращих країн за рівнем електронних послуг чи посідаємо першість у рейтингу електронної партисипації. І для мене ці здобутки – яскраве підтвердження того, що жінки драйвлять інновації в Україні, бо за кожними цими здобутками – саме їхня робота», – зазначив Віктор Лях. 

Він підкреслив, що у Фонді Східна Європа більшість працівників – жінки, та й у топменеджменті організації (близько 10 осіб) – також здебільшого жінки. 

За словами Віктора Ляха, гендерну рівність треба не лише декларувати, вона має стати буденністю в кожній сфері життя – від освіти до політики, від бізнесу до сім’ї. Лише так увесь потенціал жінок та чоловіків, попри гендерні стереотипи, дозволить забезпечити гармонійний розвиток країни.

Конгрес був організований за підтримки Структури ООН Жінки в Україні за фінансування Урядів Норвегії, Швеції та Данії, а також Національного демократичного інституту, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа коштом Швейцарії, та Фондом імені Гайнріха Бьолля, бюро Київ-Україна.