GGTC Kyiv стане другим у світі GovTech-центром після берлінського та 21-м Центром четвертої промислової революції (C4IR) у мережі Всесвітнього економічного форуму. Це платформа для співпраці урядів, науковців, бізнесменів, технологічних компаній та стартапів. Центр сприятиме обміну інноваційними ідеями, GovTech-практиками та допоможе реалізовувати спільні успішні проєкти в державному секторі.
За словами Михайла Федорова, Віцепрем’єр-міністра України з інновацій, освіти, науки та технологій — Міністра цифрової трансформації, запуск GGTC Kyiv є визнанням українського прогресу з цифрової трансформації на міжнародному рівні.
«У 2019 році ми почали будувати цифрову державу з головною ідеєю — створити найзручнішу країну для громадян. Запуск застосунку Дія докорінно змінив уявлення про те, як повинна відбуватися взаємодія з державою. Дія вже стала lovemark брендом для українців і визнана однією з кращих світових практик у сфері GovTech. Не випадково, що Україна стала другою країною у світі, де запрацював Global Government Technology Centre (GGTC). Я пишаюся тим, що наш прогрес визнають на міжнародному рівні, і впевнений, що GGTC Kyiv стане осередком співпраці, інновацій та трансформаційних рішень у сфері цифрового врядування», — зазначив він.
На базі центру українські стартапи зможуть співпрацювати з міжнародними партнерами, обмінюватися досвідом і прискорювати цифрові реформи в державному секторі по всьому світу.
«Центр в Україні підтримуватиме наші глобальні зусилля, спрямовані на розкриття величезного потенціалу цифрових технологій, щоб покращувати державні послуги та створювати нові можливості. Він стане каталізатором співпраці між державним та приватним секторами, сприяючи розвитку цифрових технологій та інновацій у такий критичний для України та Європи час», — зазначив Мірек Душек, керівний директор Всесвітнього економічного форуму.
GGTC Kyiv у партнерстві з Центром четвертої промислової революції та GGTC Berlin створить майданчик для комунікації й обміну досвідом, щоб розвивати GovTech-рішення по всьому світу. Завдяки технологіям АІ, IoT, блокчейн та кібербезпеці Центр сприятиме розвитку інноваційної екосистеми з впливом на локальному й глобальному рівнях.
Основні напрями GGTC Kyiv:
GovTech Observatory — це майданчик для відстеження глобальних та національних тенденцій у сфері GovTech. Завдяки передовим дослідженням, зручним інструментам та партнерствам із світовими експертами Observatory стане місцем для обміну знаннями та розвитку політики, що базується на даних.
Innovation Gateway — платформа для пошуку партнерів, пілотування та масштабування технологій в Україні з залученням глобальних інвестицій. Об’єднуючи ключові Центри у сферах AI, EdTech, Defense Tech, Semiconductors, BioTech, Green Tech, AUV та інших, GGTC Kyiv демонструватиме інноваційний потенціал України.
FutureGov Education — навчальний майданчик для лідерів державного сектору з адаптації новітніх технологій, як-от цифрові двійники і штучний інтелект. У партнерстві з CDTO Campus центр створить простір для експериментів, де лідери з усього світу зможуть тестувати й впроваджувати перспективні цифрові рішення.
«GGTC Kyiv — це глобальна платформа для співпраці та інновацій, де ми ділитимемося успіхами України в галузі цифрової трансформації та співпрацюватимемо з партнерами в усьому світі задля досягнення ефективних змін. Об’єднуючи цифрових лідерів, сприяючи передовим дослідженням та розвиваючи трансформаційні технології, ми прагнемо зміцнити мережі та вдосконалити державні послуги», — зазначила Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції.
Очолила GGTC Kyiv Зоя Литвин — соціальна підприємиця та інноваційна лідерка, яка ефективно впроваджує цифрову трансформацію в освіті. Вона є членкинею Спільноти молодих глобальних лідерів (The Young Global Leaders Community), ініційованої Всесвітнім економічним форумом, а також входить до сотні найвпливовіших жінок України.
«Наша місія в GGTC Kyiv — позиціонувати Україну як світового лідера в галузі інновацій GovTech та інклюзивної цифрової трансформації. Завдяки зв’язку з мережею Всесвітнього економічного форуму та поглибленню співпраці між секторами ми прагнемо створювати рішення, які зміцнюють державне управління, розширюють можливості людей та встановлюють нові стандарти прозорості та підзвітності в цифрову епоху. Ми запрошуємо партнерів з усього світу приєднатися до нас для розвитку майбутнього врядування», — зазначила Зоя Литвин.
GTC Kyiv створений за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України в межах Програми EGAP, що виконує Фонд Східна Європа коштом Швейцарії. Фонд став імплементаційним партнером, що підтримує діяльність центру завдяки стратегічній співпраці з Урядом Швейцарії. Маючи 10 років досвіду реалізації флагманської Програми EGAP у сфері цифрової трансформації та сталого розвитку, Фонд ділиться потрібною для досягнення цілей Центру експертизою і надає відповідну інфраструктуру.
«Непохитна віра в людей, технології та міжнародну співпрацю — те, що лежить в основі нашої роботи. Саме тому наше партнерство з GGTC Kyiv — це не просто ще один проєкт, а набагато більше: це стратегічна інвестиція в майбутнє України. Ця подія також дає чудову можливість згадати про підтримку, яку нам надала Швейцарія, наш стратегічний партнер у розвитку цифровізації. Я хотів би висловити особливу подяку вам за ваше лідерство та підтримку, і насамперед за вашу роль у тому успіху, якого досягнула програма EGAP», — наголосив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.
Нагадаємо, що офіційна домовленість про відкриття Global Government Technology Centre в Києві відбулася під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі в січні 2024 року.
«Для Швейцарії є честю бути поряд із Україною, яка формує майбутнє світового GovTech. Ми вважаємо однаково важливим як розвивати диджиталізацію, так і ділитися набутим досвідом та уроками, отриманими в цій сфері. Тому, за підтримки Програми EGAP, ми раді зробити свій внесок у створення GGTC Kyiv», — заявив Фелікс Бауманн, Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова.
Global Government Technology Centre in Kyiv (GGTC Kyiv) працює за підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа коштом Швейцарії, та за ініціативи і сприяння Міністерства цифрової трансформації України.