Новий освітній застосунок «Мрія» відсьогодні запрацює в пілотному режимі. Він сприятиме ефективнішому навчанню в українських школах та допоможе учням досягати своїх освітніх цілей.
До бета-тестування застосунку долучились учителі, діти та батьки із 40 шкіл Києва та шести областей держави. Разом із командою «Мрії» вони перевірятимуть функціонал та нададуть про нього відгуки, щоб уже цього року кожна школа, яка бажає, могла працювати в застосунку.
«Розпочинаємо цифровізацію освіти з українських шкіл. Адже це зробить ефективнішим процес навчання найбільшої освітньої аудиторії — понад 10 млн учнів, батьків та вчителів. Далі масштабуємо проєкт на всі елементи освітньої системи: дошкілля, позашкілля, профтехнічна та вища освіта і освіта для дорослих. Так на зміну застарілій парадигмі “отримати диплом” прийде безперервне навчання», — зазначив Віцепрем’єр-міністр із інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Бета-тестування в школах відбувається у три етапи. По-перше, перевірятимуть функціонал у тестовому середовищі. Учасники пройдуть повний шлях користувача і відтестують, як працює застосунок та вебверсія «Мрії»: від авторизації і наповнення журналу до чатів, сповіщень та аналітики підсумкових досягнень.
Другий етап — це підготовка до навчального року. Кожну школу відвідають із воркшопами тренери «Мрії». Разом із ними вчителі заповнять календарні плани, розклад і навчаться ефективно користуватися «Мрією».
Третій етап — перевіряння застосунку в реальних умовах: тестувальники із 40 шкіл уперше пройдуть навчальний рік із «Мрією».
«“Мрія” — новий досвід для всіх учасників освітнього процесу. Школярі зможуть керувати навчанням за сучасними підходами і без зайвого стресу. Батьки знатимуть, що їхнім дітям подобається і вдається найкраще, а де треба підтримка й увага. Учителям “Мрія” спростить регулярну рутину, щоб більше часу було на розвиток дітей», — зауважив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Також школярам пропонується протестувати перший цифровий освітній документ Мрія-ID, трекер навчальних досягнень, план дня й список завдань із дедлайнами, бібліотеку контенту за інтересами і безпечні чати на базі Signal із однокласниками, учителями та класним керівником.
Батьки перевірятимуть динаміку й статистику досягнень дитини, розклад, оцінки та домашні завдання. Крім цього, зможуть користуватися бібліотекою рекомендованого контенту та безпечними чатами на базі Signal із класним керівником, учителями та іншими батьками.
Учителі, своєю чергою, працюватимуть із календарним планом, розкладом, журналом, домашніми завданнями, бібліотекою для професійного розвитку і безпечними чатами на базі Signal із учнями та батьками.
Після завершення бета-тестування «Мрія» стане доступною для всіх українських шкіл.
«Вірю, що саме інновації в освіті здатні забезпечити успіх України, нашу конкурентоспроможність, здатність подолати виклики, що постануть перед нами після перемоги. “Мрія” — саме про це. У серці цього проєкту лежать інноваційні та цифрові рішення. Цю думку, власне, поділяють і наші партнери — уряд Швейцарії, коштом якого ми реалізуємо нашу флагманську програму EGAP і в межах якої ми підтримуємо прогресивні ініціативи Мінцифри та інших держорганів», — зазначив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.
Нагадаємо, що ініціатором проєкту «Мрія» є Президент України Володимир Зеленський. Реалізується Міністерством цифрової трансформації та Міністерством освіти і науки України в межах Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа коштом Швейцарії.