Подiлитись
14/10/2022
Збережемо мову

В Україні презентували онлайн-платформу, метою якої є збереження кримськотатарської мови. Ресурс буде корисним для мовознавців та людей, які прагнуть її вдосконалити або вивчити з нуля.

Національний корпус кримськотатарської мови (НККМ) – це онлайн-платформа, що міститиме безліч наукових та художніх текстів кримськотатарською мовою: https://bit.ly/3CKj3bg. Ресурс пропонує розширений пошук слів, а також функції розпізнавання мови й машинного перекладу. 

Для кого буде корисним корпус?

  • учителі та мовознавці
  • студенти-лексикографи
  • носії, які прагнуть удосконалити свою мову, та люди, які лише її вивчають

Отож щоб перекласти уривок тексту, не потрібно сидіти зі словником – онлайн-переклад буде доступний і для кримськотатарської мови.

Серед цілей платформи – інтегрувати кримськотатарську мову в програми, операційні системи та онлайн-пошуковики, а також додати «Qırımtatar tili» (кримськотатарська мова) до переліку мов у онлайн-перекладачах та інтерфейсу комп’ютера.

Проєкт реалізується за ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, і Київського Національного Університету ім. Т. Шевченка.