Подiлитись
21/06/2023
Автоматичне закриття ФОП

На порталі Дія стала доступна нова послуга для підприємців. Тепер закрити ФОП можна за лічені секунди та без участі держреєстратора. 

«Ми продовжуємо спрощувати комунікацію з державою, щоб усі державні послуги були простими та зручними. На порталі Дія вже доступна найшвидша реєстрація бізнесу у світі. Це революційна послуга, яка дозволяє зареєструвати бізнес всього за 2 секунди. Повністю автоматична, без участі держреєстратора. За весь час сервісом скористалися понад 334,2 тисяч українців. Відтепер доступне й автоматичне закриття ФОП. Ми усунули людський фактор із процесу, тож більше не потрібно чекати на опрацювання заяви вручну», — зазначив Віце-прем’єр Міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Послуга закриття ФОП є автоматичною. Раніше заповнену вручну заяву передавали в обробку реєстратору. Тепер припинення підприємницької діяльності відбувається без участі людини. Інформація автоматично підтягнуться з Єдиного державного реєстру (ЄДР). Усунення людського фактору не лише пришвидшує послугу, але і підвищує її якість: унеможливлюються корупція та помилки в заяві. 

Послуга доступна для ФОП, які мають Реєстраційний номер облікової картки платника податків або використовують паспортні дані замість картки платника податків. Процедура виглядає таким чином:

  1. Особа авторизується на порталі Дія
  2. Обирає послугу – Автоматичне закриття ФОП
  3. Клікає – Подати заяву
  4. Необхідні дані підтягуються у заяву з ЄДР, особа перевіряє правильність даних
  5. Людина підписує заяву електронним підписом ФОП або КЕПом фізичної особи
  6. Перевіряє статус заяви у розділі Послуги – Замовлені послуги.

Дані про закриття ФОП автоматично надходять у ЄДР та до податкової за місцем реєстрації. 

Послуга реалізується Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством юстиції України за підтримки Програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.