Подiлитись
18/03/2023
Гаджети для України

Кампанію #LaptopsForUkraine розпочали 1 грудня 2022 року. Її метою стало зібрати понад 50 000 гаджетів, щоб забезпечити доступом до інтернету школи, лікарні та державні адміністрації у постраждалих від війни регіонах України. 

Проєкт допомагає підтримувати зв’язок між європейцями та українцями в ці нелегкі часи.

Уже зібрано понад 13 000 ноутбуків, планшетів і смартфонів від приватних компаній та пересічних європейців. 

Нові та вживані пристрої невдовзі будуть надіслані до України. Їх розподілять між центральними органами влади, що подавали заявку або мають гостру потребу в девайсах. Частина гаджетів поїде до закладів освіти та охорони здоров’я, пошкоджених внаслідок російських атак.

Ми в межах Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, за підтримки Швейцарії, допомогли створити англомовний лендинг для збору донатів техніки: laptopsforukraine.com.

На конференції Masters of Digital у Брюсселі Мінцифра вручила «Відзнаку миру» асоціації DIGITALEUROPE за збір девайсів для українців. 

Зараз функціонує 16 хабів збору техніки для українців по всій Європі. Такі пункти є в Бельгії, Німеччині, Франції, Чехії, Іспанії, Литві та інших країнах. І їхня кількість зростає просто зараз.

«Україна потребує відновлення деокупованих та постраждалих від російської агресії регіонів країни. Щоб відновити технічну інфраструктуру, Єврокомісією, асоціацією DIGITALEUROPE та Мінцифрою був ініційований проєкт Laptops For Ukraine. Громадяни України, зокрема студенти, школярі, медики, а також держслужбовці, гостро потребують засобів зв’язку та техніки, щоб продовжувати навчатися, працювати та надавати послуги іншим українцям. Проєкт дає закрити певну частину цих потреб», – каже Валерія Іонан, заступниця міністра цифрової трансформації з питань Євроінтеграції. 

Також на конференції презентували звіт «THE DIGITAL FRONT LINE: 15 actions to boost Europe’s Digital Resilience» про підвищення цифрової стійкості в Європі: http://bit.ly/3LhNha7.