Подiлитись
02/08/2022
Навчальна платформа NAZK.Study

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) і Фонд Східна Європа презентували навчальну платформу NAZK.Study. 

NAZK.Study (https://study.nazk.gov.ua/) – це навчальна платформа, де кожен зможе пройти безкоштовні онлайн-курси з антикорупційної тематики.

«НАЗК як орган, що відповідає за формування та поширення культури доброчесності, розробив Стратегію нульової толерантності до корупції. Це перший в Україні документ, який пропонує цілісне бачення того, як змінити культуру українців і зробити українське суспільство справді доброчесним. Освіта та просвітницька діяльність є одними серед ключових напрямів, а тому створення платформи NAZK.Study  є важливим кроком для реалізації цієї стратегії», – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков. 

Соціологічне опитування громадян засвідчило значну проблему недостатньої обізнаності українців щодо того, які ситуації є корупційними, а які ні. Саме для того, щоб змінити це, і створено навчальну платформу. 

«Для боротьби з корупцією важливо, щоб громадяни розуміли, як формується державний чи місцевий бюджет, звідки виділяють кошти на новий майданчик чи дитсадок. Навчальні курси на платформі NAZK.Study покликані формувати нульову толерантність до корупції, змінити ставлення «моя хата скраю». Адже здорове суспільство – це відповідальність кожного з нас», – зазначив  президент Фонду Східна Європа Віктор Лях. 

Керівниця Офісу доброчесності НАЗК Вікторія Козаченко розповіла про унікальність платформи. За її словами, навчальна платформа НАЗК є найбільша базою курсів про антикорупцію та доброчесність. 

Для кого буде корисною навчальна платформа? 

Вона стане у пригоді публічним службовцям, уповноваженим із питань антикорупційної діяльності, молоді, освітянам, представникам політичних партій, а також усім, хто прагне дізнатися більше про антикорупцію та доброчесність. 

Які курси уже можна пройти на навчальній платформі?

Наразі на платформі розміщено такі онлайн-курси та просвітницькі серіали:

  • «Антикорупція та доброчесність для всіх»новий онлайн-курс від Офісу доброчесності НАЗК простою мовою відповість на головні запитання, надасть базові знання й корисні інструменти для запобігання корупції та боротьби з нею. 
  • «Доброчесність онлайн» освітній мультсеріал, присвячений темі протидії дезінформації та фейкам. 
  • «Доброчесність офлайн: як правильно себе поводити під час війни» освітній мультсеріал про різновиди вибухонебезпечних предметів і правила поведінки поряд із ними.
  • «Впливай викривай!» – онлайн-курс про те, як правильно повідомляти про корупцію і стати викривачами.
  • «Зрозуміло про конфлікт інтересів» – освітній серіал, присвячений темі конфлікту інтересів на публічній службі. 
  • «Звітування партій в Україні і робота е-Реєстру POLITDATA» – онлайн-курс для представників політичних партій та тих, хто хоче дізнатися більше про звітування партій в Україні й роботу е-Реєстру POLITDATA. 
  • «Путівник доброчесного вчителя» – освітній серіал, присвячений конкретним ситуаціям зі шкільного життя, що пов’язані з темою доброчесності. 

 

Як зареєструватися?

Для користування платформою усі охочі мають зареєструватися на сайті https://study.nazk.gov.ua/

Це дасть змогу записатися на навчальні курси, переглядати матеріали та слідкувати за своїми досягненнями, отримати сертифікати.

Навчання відбуватиметься у зручному форматі, курси можна проходити у будь-який час із комп’ютера або смартфону.

Навчальний портал NAZK.Study створено за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.

Відеозапис презентаії – за посиланням: https://bit.ly/3cz3mca.