Подiлитись
26/04/2024
Меморандум про взаєморозуміння

Фонд Східна Європа та Женевський міжнародний центр гуманітарного розмінування (GICHD) у межах «Воркшопу з координації донорів у сфері протимінної діяльності 2024» уклали Меморандум про взаєморозуміння . 

Документ, підписаний президентом Фонду Віктором Ляхом та директором Центру Стефано Тоскано 18 квітня, окреслює основні напрями спільної діяльності, яка має на меті посилити спроможність Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у сфері протимінної безпеки. 

Фонд Східна Європа обіцяє підтримувати місії з гуманітарного розмінування, впроваджувати цифрові інструменти для полегшення протимінної діяльності,  а також – продовжувати просвітницькі активності серед українців щодо правил мінної безпеки. 

«Ми працюємо для країни у сфері мінної безпеки від початку великої війни. А зараз – поглиблюємо нашу співпрацю у межах швейцарсько-української Програми EGAP. В основному – для цифровізації та пришвидшення процесів гуманітарного розмінування», зазначив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях. 

GICHD зі свого боку надаватиме експертно-технічні консультації для зменшення ризику вибухонебезпечних боєприпасів, підтримку в налагодженні протимінної діяльності, а також сприятиме організації семінарів та навчальних курсів із протимінної безпеки. 

«Ми раді співпрацювати з Фондом Східна Європа заради просвіти щодо ризику вибухонебезпечних боєприпасів в Україні. Сподіваюсь, завдяки нашому спільному досвіду нам вдастся досягти значних результатів», – зауважив директор Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування Стефано Тоскано. 

Меморандум про взаєморозуміння набуває чинності від моменту його підписання й діятиме до кінця 2025 року. 

Женевський міжнародний центр гуманітарного розмінування (GICHD) займається протимінною діяльністю та зменшенням ризику вибухонебезпечних боєприпасів, зосереджуючись на наземних мінах, касетних боєприпасах і запасах боєприпасів. Його діяльність підтримують понад 30 держав та міжнародних організацій.  

GICHD працює в Україні з 2012 року і активно сприяє створенню протимінної програми світового рівня під національним керівництвом.