Подiлитись
02/02/2023
Цифровізація Дніпропетровщини

Із початку російського вторгнення Луганщина, а з 24 лютого 2022 року – Дніпропетровщина є найбільш вразливими цільовими регіонами Програми EGAP. Попри важкі обстріли Дніпропетровської та окупацію Луганської області продовжуємо працювати та оснащувати наші громади всім необхідним. 

Результатом цифровізації в цих регіонах стало відкриття двох Центрів активності громадян у громадах Дніпропетровської області – Васильківській та Межівській. 

Шістдесят чотири дефібрилятори отримав ЦНАП Дніпропетровської області від Програми EGAP та представників посольства Швейцарії.

Також одну мобільну валізку вручили Сєвєродонецькій громаді, що на Луганщині.

Нагадуємо, що Центр активності громадян – це простір, де жителі громад можуть самостійно через календар подій організовувати різні заходи. 

Особливо актуальними такі центри є зараз, коли до регіонів, більш віддалених від зони бойових дій, переїжджає велика кількість внутрішньо переміщених осіб. Переселенці мають потребу не лише в новому житлі, а й у дружньому ком’юніті, що допоможе швидше інтегруватися в громаду.

Мобільна валіза це пересувне робоче місце адміністратора ЦНАП, що дозволяє надавати послуги на виїзді жителям громади. Усередині – ноутбук, міні-принтер та міні-сканер, повербанк, а також платіжний термінал для комфортного отримання та сплати адмінпослуг.

В умовах постійних обстрілів та відімкнень електроенергії не завжди вдається планувати своє життя. Особливо – людям вразливих категорій, які стали ВПО. Тому цінно мати можливість отримувати державні послуги, не виходячи з дому.

Попри те, що росія знищує наші міста та ламає людські життя, українці продовжують допомагати одне одному, а також створювати нове, не чекаючи на перемогу.

Центри активності громадян та проєкт «Мобільна валіза» створені в межах швейцарсько-української Програми EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та фінансується Швейцарією.