Подiлитись
20/01/2023
Результати Diia Reels у Давосі

На заході Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та віце-канцлер із цифрового розвитку Естонії Луукас Крістіян Ільвес за підтримки Швейцарії презентували естонський застосунок mRiik, що є аналогом української Дії. Від українських розробників Естонія отримала код застосунку, а також перейняла досвід у нових підходах до UX/UI дизайну. Повноцінний запуск mRiik планується в середині 2023 року, завдяки такій співпраці естонці в подальшому зможуть заощаджувати на витратах на розробку.

Також на Diia Reels анонсували створення міжнародної платформи Digitallity, що дозволить урядам ділитися найкращими практиками. У 2023 році у веб-ресурсу з’явиться штаб-квартира в Брюселі, а також планується відкриття освітнього кампусу з цифрових технологій у Києві.

«Швейцарія абсолютно вражена, як Україна та Міністерство цифрової трансформації зокрема змогли адаптуватися до нових викликів. Справжні друзі виявляються в скрутні часи, тож ми побачили, що в умовах стресу система не лише вистояла, а й адаптувалася під тиском повномасштабного вторгнення. Україна повела за собою міжнародну спільноту в нові сфери, про які раніше ми могли лише мріяти», – каже Гендиректорка Швейцарської агенції розвитку та співробітництва Патріція Данці.

Швейцарія є надійним та стратегічним партнером України у сфері діджитал-трансформації. Як зазначає Михайло Федоров, зокрема, завдяки цій підтримці цифрова інфраструктура країни розвинена на такому рівні, що дозволяє безперервно працювати навіть під час великої війни.