Подiлитись
12/11/2022
Digital Regions Week

Від 1 по 11 листопада в Черкасах, Луцьку, Вінниці, Тернополі, Житомирі та Дніпрі відбулися форуми для представників громад, підприємців та всіх, хто цікавиться цифровою трансформацією регіонів.

Окрім викликів під час війни, на панельних дискусіях обговорили:

  • індекс цифрової трансформації громад України та запуск платформи Дія.Цифрова громада  
  • стан цифровізації регіонів та плани розвитку облдержадміністрацій від CDTO 
  • плани розвитку громад після перемоги
  • практичні кейси впровадження цифровізації у громадах
  • е-демократію, що полегшує роботу органів місцевого самоврядування
  • цифрову грамотність, розвиток цифрових послуг та кібербезпеки в Україні

Важливість цифровізації в регіонах підкреслює Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції:

«Для Мінцифри регіональна цифрова трансформація є одним із найбільших пріоритетів. Саме тому тривалий час ми працюємо над тим, щоб у кожному регіоні з’явився свій CDTO. Це наша мета – мати велику цифрову команду, яка допоможе нам пришвидшити зміни у цифровізації в усій країні».

«Основне завдання цифровізації – оптимізувати процеси та полегшувати роботу. Учасники форуму розповіли про свої потреби та здобутки», – зазначає Тетяна Приходько, аналітикиня Міністерства цифрової трансформації.

«Співпрацюємо з громадами. Розробили для них детальну інструкцію успішної роботи з мобільною валізою. Для нас важливо, щоб кейсами активно користувалися. А люди отримували якнайбільше адміністративних послуг», – додає Сергій Гунько, координатор із цифрової трансформації регіонів у Програмі EGAP.

Понад 500 представників громад України взяло участь у Тижні регіональної цифрової трансформації.

Також у межах Digital Regions Week в Луцьку було відкрито офіс «Digital Volyn». Він допоможе восьми пілотним громадам розпочати цифрові перетворення, що передбачають розвиток інвестиційного маркетплейсу громад Волині, проведення тренінгів із впровадження інструментів кібербезпеки та організацію заходів для ВПО віком 40+ із питань цифрової грамотності.

Використання цифрових інструментів не лише виводить громаду на новий рівень, а й підвищує прозорість роботи керівників громад. Цифровізуймося разом та підвищуймо рівень довіри мешканців до місцевої влади!

Світлина: West Ukraine Digital

Digital Regions Week було організовано за підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України.