Подiлитись
15/01/2023
Тренінг із е-демократії

13 січня в межах Програми EGAP провели тренінг «Впровадження інструментів електронної демократії для молодіжних рад» у місті Вінниця.

Учасниками стали представники молодіжних рад Вінниці та області: Літинської, Піщанської, Козятинської, Тульчинської, Тростянецької, Бершадської, Війтівецької, Калинівської та Жмеринської громад. Також долучилася молодь із інших куточків України: Львова, Івано-Франківська, Жовкви, Южноукраїнська, Борисполя, Луцька та Коломиї. 

У межах 4-годинного навчання 75 учасників знайомилися з інструментами електронної демократії для молоді, а також слухала про цікаві кейси громад, що активно їх упроваджують. 

Друга частина тренінгу була інтерактивною, де члени/кині молодіжних рад вчилися працювати з інструментом електронного опитування. 

Кожна з команд мала визначити тему, оцінити ресурси та представити план дій, як вона втілюватиме опитування в життя. Найпопулярнішими темами стали допомога для ВПО, інклюзивність, а також створення молодіжних просторів, про які давно мріють учасники деяких населених пунктів.

Упродовж кількох місяців спільно з Вінницькою ОВА ми стежитимемо за процесом реалізації опитувань. Молодіжні ради, які найуспішніше організують збір інформації в громаді, отримають цінний приз. 

«Навчання молоді принципам е-демократії є своєрідною грою на перспективу. І хоч частина тренінгів проходить у режимі моделювання, ми пам’ятаємо, що завтра молодь перейде у «поле», в реальне життя. І від того, як вони розумітимуть принципи управління на місцях, залежить, як виглядатиме ваша громада за рік, три або п’ять» — каже Андрій Кавунець, CDTO Вінницької обласної воєнної адміністрації.

«Користь таких тренінгів – у тому, що вони показують, які е-інструменти може використовувати молодь, щоб її почули. Адже важливо, щоб спікерами, які представляють молодіжну раду в міській чи обласній раді, були ті, хто її формує. Це перший крок до управління країною за європейським зразком», — каже учасник Данііл Кондратюк, член дорадчо-консультативного органу міста Вінниці.

Сподіваємося, тренінг із використання інструментів цифрової демократії для молоді стане гарною традицією і в наших інших пілотних областях! Адже молодь — це та сила, що творить цифрову демократичну державу просто зараз!