Подiлитись
08/06/2023
Енергонезалежність

Обладнання із сонячними панелями встановили в ЦНАП цифрових громад Волині в межах проєкту з енергонезалежності ЦНАП швейцарсько-української Програми EGAP. 

Резервне живлення з’явилося в Центрах Зимнівської, Вишнівської, Шацької, Смідинської, Любешівської та Володимирської громад. На черзі — Луцьк та Нововолинськ.

У чому користь проєкту з енергонезалежності ЦНАП? 

Осінь та зима минулого року стали черговим викликом для українців. За допомогою масованих ракетних ударів ворог не лише прагнув позбавити життя тисяч громадян, а й відрізати Україну від цивілізованого світу, зруйнувавши її енергоструктуру.

Відтепер ЦНАП у пілотних громадах Програми EGAP зможуть працювати незалежно від ситуації в загальній енергосистемі України. Адже отримуватимуть резервне живлення від сонячних панелей, встановлених на даху.

Таке рішення забезпечить безперервне надання адміністративних послуг мешканцям у разі повторних обстрілів критичної інфраструктури, а в літні дні – економію бюджетних коштів. Бо ЦНАПи отримуватимуть електроенергію від сонця. 

Енергонезалежність ЦНАП — це про енергозбереження, швидкий доступ до державних послуг за будь-яких умов та нові підходи в цифровізації України.

Програма енергонезалежності ЦНАП реалізується в межах швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.