Президент України Володимир Зеленський презентував Мрію – освітню екосистему, яка зробить навчання ефективнішим та допоможе школярам досягнути своїх освітніх цілей.
У Запоріжжі 2 вересня на освітньому форумі «Створюємо майбутнє разом» президент України, Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки презентували платформу та застосунок «Мрія». Цьогоріч пілотні українські школи вперше починають освітній процес у цій новій екосистемі.
З вітальним словом виступив Президент України Володимир Зеленський, який рік тому ініціював Мрію.
«Торік ми анонсували розробку застосунку, який зможе реально модернізувати українську шкільну освіту. Який зможе дати дітям максимум позитиву від навчання у школі. Який зможе дати батькам максимум розуміння того, що відбувається у школі. І який зможе дати вчителю максимум свободи будувати навчання ефективно», – зазначив Президент України.
У пілотному проєкті братимуть участь 40 шкіл із Києва та шести областей – Запорізької, Миколаївської, Одеської, Київської, Івано-Франківської, Дніпропетровської. Це – 100 тисяч українців, які попрацюють із застосунком та нададуть зворотний зв’язок. Уже цього року кожна охоча школа може долучитись до Мрії. Для цього потрібно заповнити онлайн-форму.
«Вже п’ять років ми з командою Мінцифри будуємо цифрову державу. Спочатку ми створили Дію, яка вже змінила взаємодію людей і бізнесу з державою. Тепер будуємо освітню Мрію – це стратегічне рішення, що допоможе українцям розвиватися як нації. І створить кращі умови для самореалізації», – розповів під час форуму Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації України.
Для дітей та батьків тепер у режимі онлайн доступний план дня, домашні завдання і статуси їх виконання, результати навчання, Мрія ID, бібліотека контенту для всебічного розвитку і найбезпечніші чати на базі Signal.
Школи та вчителі користуватимуться автоматичним конструктором розкладу, навчальними планами, журналами. Доступні навіть електронні оцінки «олівчиком» і «крапочки».
«Вчитель – головна роль у самореалізації кожного, а школа – ключовий елемент освітнього процесу. Тому нам важливо створити всі умови, щоб прибрати зайву бюрократію і дати вчителям робити те, що виходить найкраще: навчати і розвивати дітей. Відсьогодні вони можуть автоматично формувати розклад, виставляти оцінки, складати навчальні плани та графік і працювати ефективніше з Мрією», – наголосив під час свого виступу Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.
Мрія з’явиться не лише у школах. Команди Мінцифри та Міносвіти вже почали працювати над впровадженням застосунку в позашкільну, дошкільну, віщу та професійно-технічну освіти.
«Мрія допоможе батькам краще розуміти своїх дітей: їхні інтереси, таланти та сильні сторони, щоб підтримувати їх на шляху до своїх мрій. Для освітян Мрія – це можливість позбутись паперової рутини та заощадити час для найголовнішого – дітей. І, головне, Мрія для школярів – це новий підхід у навчанні, коли часто зі складного процесу воно перетворюється на захопливу подорож», – підкреслив, звертаючись до учасників заходу, Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.
На форумі також виступив Андреас Губер, директор з питань співробітництва Посольства Швейцарії. Понад 10 років Швейцарія активно підтримує цифрові проєкти в Україні, зокрема і Мрію.
«Швейцарія завжди стояла пліч-о-пліч з Україною на шляху до розвитку та процвітання. Освіта – одна з найважливіших сфер, яку ми активно підтримуємо. Протягом багатьох років у межах різних ініціатив ми допомагаємо реформувати освіту, розвивати ефективне управління у цій сфері та цифровізувати її. Застосунок “Мрія”, розроблений за підтримки Програми EGAP, яку виконує Фонд Східна Європа коштом Швейцарії, має значний потенціал стати флагманом інновацій у системі української освіти. Впевнений, цей кейс буде взірцевим і для досвіду інших країн», – зазначив пан Губер.
Мрія – ініціатива Президента України Володимира Зеленського, яку реалізують Мінцифра та МОН за підтримки Програми EGAP, що її виконує Фонд Східна Європа коштом Швейцарії.