Подiлитись
«Фенікс»: Сильна Україна під час війни

Український громадський сектор швидко відреагував на безліч проблем, які спричинила війна, і включився у їх вирішення. Проте громадським організаціям доводиться адаптовуватися до викликів, опановувати нові компетенції та сфери діяльності. Водночас місцеві ГО добре знають контекст і проблеми, з якими зараз стикаються їхні цільові аудиторії.

Щоб підтримати такі організації громадянського суспільства, ми надамо гранти для реалізації необхідних проєктів, створення корисних технологічних рішень та сприятимемо їхньому інституційному розвитку. А також розробимо низку онлайн-курсів.

Проєкт «Фенікс» реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу та спрямований на посилення українського громадянського суспільства для протидії наслідкам війни. Проєкт триває від 2022 року по 2024 рік включно. 

Завданнями проєкту є: 

  • реагувати на виклики, з якими стикаються місцеві ОГС у роботі з потребами нових жителів територіальних громад, та їхній комунікації з місцевою владою;  
  • покращувати стійкість громад, які приймають ВПО та переселених підприємців; 
  • розвивати організаційну спроможність громадських організацій та покращувати їхню ефективність через рішення civic tech;
  • надати можливості для навчання та підвищення кваліфікації ОГС та ВПО через три нові онлайн-курси на платформі «Зрозуміло!» та гранти для інституційного розвитку.

Проєкт складається із таких компонентів:

  • Тренінгова онлайн-програма для підвищення професійних компетенцій діячів громадського сектору, проєкти з посилення інституційної спроможності організацій. У межах компоненту передбачена серія інформаційних заходів та розробка трьох онлайн-курсів на Освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!».
  • Акселераційна програма. Надамо фінансування та менторську підтримку для реалізації civic tech інструментів – цифрових рішень, що покращать взаємодію всередині спільнот і влади з громадянами, необхідних у реаліях воєнного часу.
  • Програма грантової підтримки громадських ініціатив. У межах компоненту передбачений конкурс грантової підтримки для проєктів, що їх реалізують громадські організації. А також – конкурс грантів для інституційної підтримки.

 

Новини програми
08/08/2023
20 проєктів на демодень
На триденному ідеатоні конкурсу «Act to Support» журі обрали 20 громадських організацій до участі в акселераційній програмі!
31/07/2023
SMM-майстерня для ГО
Фонд Східна Європа за підтримки ЄС оголошує навчання на активній фазі курсу із SMM для громадських організацій
25/07/2023
Відібрали ГО до участі в ідеатоні
Раді оголосити про завершення відбору громадських організацій на участь в ідеатоні «Act to Support»
25/07/2023
Курс про SMM для ГО
Фонд Східна Європа за підтримки ЄС запустив безкоштовний онлайн-курс «Основи SMM для ГО»
20/07/2023
Тренінг та презентація курсу із SMM для ГО
Як створювати події, на які звертають увагу: тренінг та презентація курсу із SMM для ГО
25/05/2023
Act to Support: конкурс civic tech рішень
Фонд Східна Європа та ЄС оголошують конкурс проєктів інструментів civic tech «Act to Support» на підтримку ВПО та громад
16/02/2023
Новий проєкт та гранти для ГО
Оголосили конкурс грантів на підтримку громадського сектору України в умовах війни
10/02/2023
16 лютого оголосимо грантовий конкурс
Запрошуємо ЗМІ на пресбрифінг, де представимо новий проєкт Фонду та грантовий конкурс для громадських організацій