Подiлитись
16/02/2023
Новий проєкт та гранти для ГО

Фонд Східна Європа розпочав проєкт «Фенікс», що фінансується Європейським Союзом. У межах проєкту посилюватимуть спроможності громадського сектору України ефективно працювати з ВПО та громадами, які приймають внутрішніх переселенців, залучати молодь і техноактивістів до вирішення місцевих проблем, сприяти роботі малого та мікробізнесу.

«У відповідь на повномасштабне вторгнення Росії Європейський Союз серед іншої допомоги та сприяння Україні підтримав низку проєктів та програм, щоб посилювати український громадський сектор та ініціативи, спрямовані на подолання викликів великої війни. Серед них – підтримка внутрішньо переміщених осіб, релокованих організацій та громад, які їх приймають. Особливістю проєкту “Фенікс” є значна увага до розбудови інституційного потенціалу українських ГО та корисних технологічних рішень», зазначив Мартін Шрьодер, керівник Секції місцевого та людського розвитку Представництва ЄС в Україні.

Від 16 лютого у межах проєкту стартує конкурс грантів на загальну суму понад 11 мільйонів гривень. Кошти можуть отримати 20 українських громадських організацій для реалізації власних ініціатив. Розмір гранту на одну організацію від 400 000 до 800 000 гривень; очікувана тривалість реалізації проєктів до шести місяців.

Проєкти, які можна подавати на грант, мають бути спрямовані на допомогу ВПО, у тому числі щодо соціальної інтеграції, працевлаштування, надання менторської підтримки тощо; підтримку громад, які приймають внутрішніх переселенців; розроблення дієвих моделей відновлення роботи релокованого малого та мікробізнесу, в тому числі соціального підприємництва; розроблення програм та політик, що сприятимуть зміцненню потенціалу місцевих та переміщених громадських організацій та самих громад.

«Вдячні за послідовну підтримку Європейського Союзу та солідарність і допомогу Україні. Маємо за честь реалізовувати проєкти та програми коштом ЄС, спрямовані на посилення українського громадянського суспільства та втілення ініціатив, що долають виклики війни. Запрошую колег по сектору брати участь у грантовому конкурсі та втілювати корисні проєкти», зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Участь у грантовому конкурсі можуть взяти організації громадянського суспільства, а саме: благодійні організації (непідприємницькі товариства, установи, фонди тощо), громадські об’єднання (громадські організації, громадські спілки) та інші юридичні особи, що зареєстровані в Україні та мають статус неприбуткової організації. 

Детальна інформація з умовами конкурсу доступна на офіційному сайті Фонду Східна Європа за посиланням: https://bit.ly/phoenix_grants 

Стежте за подальшими анонсами, адже у межах проєкту «Фенікс» також передбачена акселераційна програма щодо розробки корисних технологічних рішень, гранти для інституційного розвитку громадських організацій та випуск онлайн-курсів.