Подiлитись
Програма «Стійкість»
Програма Стійкість

Фонд Східна Європа впроваджує програму «Стійкість» у межах консорціуму громадських організацій на чолі з ERIM (Equil Rights and Independent Media – Рівні права та незалежні медіа, Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.

На меті Програми, що триватиме від червня 2022 до травня 2023 року, посилити організації громадянського суспільства (ОГС), окремих активістів та медіа України, що постраждали від війни.

Географія охоплюватиме переважно центральні регіони України, що стали прихистком для багатьох вимушено переміщених осіб та організацій.

Серед ключових напрямків діяльності:

Грантовий компонент для ГО та медіа

  • Підтримка для представників ОГС та ЗМІ, а також членів їхніх сімей під час релокації з регіонів, охоплених бойовими діями, а також забезпечення життєдіяльності на новому місці. Серед іншого кошти надаються на логістичні витрати, медичну допомогу, оренду тимчасового житла, посилення організаційної спроможності тощо.
  • Гранти для представників ЗМІ, що мають статус громадських організацій, для забезпечення їхньої роботи: покриття зарплатного фонду, кошти на закупівлю необхідного обладнання для роботи редакцій та виготовлення контенту, захисту даних, психологічну підтримку та інше.
  • Підтримка організацій, що створюють коворкінги та простори для роботи вимушено переміщених представників громадських організацій та ЗМІ. Можна отримати кошти на відкриття та організаційну підтримку таких центрів.

Посилення стійкості через освітні ініціативи

  • Розроблення онлайн-курсів

У межах програми передбачено створення п’яти онлайн-курсів на актуальні теми для ефективної роботи та підвищення стійкості ОГС та журналістів в умовах війни та повоєнного часу. Слухачі зможуть дізнатися про те, як релокувати організацію та які аспекти важливо врахувати при цьому, як створити громадську організацію в Україні. Також темою курсів буде особиста безпека активістів і журналістів, боротьба з дезінформацією, розвиток навичок із подолання конфліктів та побудови зв’язків. Курси будуть доступними безкоштовно для всіх охочих на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло!

  • Тренінгова програма з менторською підтримкою для переміщених активістів та ОГС

Фонд проведе серію тренінгів про адаптивне управління ОГС, планування проєктів із надання допомоги та відновлення в умовах воєнного стану та поствоєнного часу, розвиток комунікаційних навичок, використання інструментів електронної демократії та громадських технологій, роботу з волонтерами, емоційну підтримку під час роботи в стресовому стані, інклюзивне програмування діяльності та інклюзивні спільноти, розроблення дорожньої карти переорієнтації ОГС для роботи в нових умовах.

  • Методичні матеріали та воркшопи для представників громад, що приймають внутрішньо переміщених осіб

У межах програми Фонд опублікує збірку корисних матеріалів для громад і проведе воркшопи, що сприятимуть ефективній адаптації та успішній взаємодії переміщених людей та ОГС із громадами, що приймають.

Новини програми
02/08/2023
Курс для громад про роботу з ВПО
Вийшов курс для громад «Адаптація та інтеграція ВПО: досвід і можливості»
31/07/2023
Дискусія про ефективність громад
В Інтерфакс-Україна відбулася експертна дискусія про стратегічні напрями в роботі місцевого самоврядування
20/07/2023
Запрошуємо на пресзахід
24 липня о 13:00 у пресцентрі ІА «Інтерфакс-Україна» (м. Київ, вулиця Рейтарська, 8/5А) відбудеться публічна експертна дискусія «Як та навіщо громадам бути ефективними в умовах війни?»
06/07/2023
Корисне видання для громад
За підтримки ЄС підготовано Порадник з інтеграції ВПО для громад
06/07/2023
Курс з моніторингу і оцінювання для ГО
Фонд Східна Європа та Українська асоціація оцінювання за підтримки Європейського Союзу підготували корисний онлайн-курс для громадських організацій
12/06/2023
Новий курс про інформаційні операції під час війни
З’явився безкоштовний навчальний курс про те, як критично сприймати інформацію, бути стійкими до пропаганди і розпізнавати, де найчастіше маніпулюють під час війни
31/03/2023
Курс про кібербезпеку для ГО
Презентували безкоштовний курс про те, як захищати свої дані в інтернеті та дбати про персональну і корпоративну цифрову безпеку під час війни
28/03/2023
Тренінг та презентація курсу
Дізнайтеся про безпечну комунікацію в інтернеті, особливості месенджерів та новий курс із кібербезпеки для ГО
22/02/2023
Нотатки із дискусійної платформи
Обговорили досвід і виклики громад і ВПО, а також як на місцях вирішували проблеми, які виникали від 24 лютого 2022 року, та як вони трансформувалися згодом
13/02/2023
Група психологічної підтримки для ГО
Відкриваємо набір для представників та представниць громадського сектору до участі у групі психологічної підтримки на базі курсу «Психологічна стійкість для ГО під час війни»
23/12/2022
Курс про психологічну стійкість
Запустили безкоштовний онлайн-курс про психологічну стійкість для громадських організацій
16/12/2022
Воркшоп для громад в Івано-Франківську
Про те, як громаді, що приймає, взаємодіяти з вимушено переміщеними особами, щоб краще адаптувати нових мешканців – спілкувалися представниці та представники громад на воркшопі в межах навчального компоненту програми «Стійкість».
09/12/2022
Навчання стійкості
У листопаді Фонд Східна Європа провів у Львові тренінг «Робота ГО під час війни: як долати виклики», який зібрав 60 представників та представниць громадського сектору
29/11/2022
Переможці відбору громад
16 громад України візьмуть участь у навчанні від Фонду Східна Європа
Переможці відбору громад
26/10/2022
Продовжуємо оцінювати заявки
Оголосимо переможців конкурсу грантів у межах програми «Стійкість» у середині листопада
13/10/2022
Презентували роботу Фонду
На Конгресі «Сусідство посеред Європи» у польському Жешуві розповідали про роботу Фонду під час війни.
06/10/2022
Партнери Фонду відвідали Україну
Колеги з Франції та Норвегії відвідали Фонд і партнерські ГО Чернігова і Вінниці.
03/10/2022
Підтримаємо громади, що приймають ВПО
Оголошуємо відбір громад до участі у компоненті «Разом вдома: сильна громада, ефективна адаптація ВПО»
08/09/2022
Тренінг із грантрайтингу
Фонд Східна Європа 20–22 вересня проведе тренінг із грантрайтингу для громадських організацій