Подiлитись
Програма «Стійкість»
Програма Стійкість

Фонд Східна Європа впроваджує програму «Стійкість» у межах консорціуму громадських організацій на чолі з ERIM (Equil Rights and Independent Media – Рівні права та незалежні медіа, Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.

На меті Програми, що триватиме від червня 2022 до травня 2023 року, посилити організації громадянського суспільства (ОГС), окремих активістів та медіа України, що постраждали від війни.

Географія охоплюватиме переважно центральні регіони України, що стали прихистком для багатьох вимушено переміщених осіб та організацій.

Серед ключових напрямків діяльності:

Грантовий компонент для ГО та медіа

  • Підтримка для представників ОГС та ЗМІ, а також членів їхніх сімей під час релокації з регіонів, охоплених бойовими діями, а також забезпечення життєдіяльності на новому місці. Серед іншого кошти надаються на логістичні витрати, медичну допомогу, оренду тимчасового житла, посилення організаційної спроможності тощо.
  • Гранти для представників ЗМІ, що мають статус громадських організацій, для забезпечення їхньої роботи: покриття зарплатного фонду, кошти на закупівлю необхідного обладнання для роботи редакцій та виготовлення контенту, захисту даних, психологічну підтримку та інше.
  • Підтримка організацій, що створюють коворкінги та простори для роботи вимушено переміщених представників громадських організацій та ЗМІ. Можна отримати кошти на відкриття та організаційну підтримку таких центрів.

Посилення стійкості через освітні ініціативи

  • Розроблення онлайн-курсів

У межах програми передбачено створення п’яти онлайн-курсів на актуальні теми для ефективної роботи та підвищення стійкості ОГС та журналістів в умовах війни та повоєнного часу. Слухачі зможуть дізнатися про те, як релокувати організацію та які аспекти важливо врахувати при цьому, як створити громадську організацію в Україні. Також темою курсів буде особиста безпека активістів і журналістів, боротьба з дезінформацією, розвиток навичок із подолання конфліктів та побудови зв’язків. Курси будуть доступними безкоштовно для всіх охочих на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло!

  • Тренінгова програма з менторською підтримкою для переміщених активістів та ОГС

Фонд проведе серію тренінгів про адаптивне управління ОГС, планування проєктів із надання допомоги та відновлення в умовах воєнного стану та поствоєнного часу, розвиток комунікаційних навичок, використання інструментів електронної демократії та громадських технологій, роботу з волонтерами, емоційну підтримку під час роботи в стресовому стані, інклюзивне програмування діяльності та інклюзивні спільноти, розроблення дорожньої карти переорієнтації ОГС для роботи в нових умовах.

  • Методичні матеріали та воркшопи для представників громад, що приймають внутрішньо переміщених осіб

У межах програми Фонд опублікує збірку корисних матеріалів для громад і проведе воркшопи, що сприятимуть ефективній адаптації та успішній взаємодії переміщених людей та ОГС із громадами, що приймають.