Подiлитись
31/03/2023
Курс про кібербезпеку для ГО

Безкоштовний курс про те, як захищати свої дані в інтернеті та дбати про персональну і корпоративну цифрову безпеку під час війни, вийшов на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! Курс у формі освітнього серіалу випустив Фонд Східна Європа за підтримки ERIM та коштом Європейського Союзу.

Курс складається із десяти серій. Ведучий – Юрій Антощук, тренер із нових медіа та консультант із впровадження інформаційно-комунікаційних інтернет-технологій (ІКІТ) у діяльність організацій. Він розкаже, як довідатися про різні сервіси та платформи, якими українці користуються щодня, або якими варто користуватися. Розповість і про програми, що допомагають створити безпечні паролі для акаунтів, та інші корисні інструменти.

Крім того, у курсі є інший герой – український диджей Діззі. На нього, за сценарієм курсу, чекає едукаційний шантаж, а на глядачів – знання про безпечну комунікацію онлайн, захист персональних даних в інтернеті та підвищення приватності в умовах воєнного стану. 

 «Під час воєнного стану українці часто стають мішенями цілеспрямованої агресії з боку росії. За даними Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, у 2022 році зареєстрували та дослідили у 2,8 разів більше кібератак, ніж у 2021 році. Тож дотримання принципів цифрової безпеки дасть змогу ефективно та обачно працювати навіть у найскладніші часи. Цей курс ознайомить громадські організації з інструментами, які допоможуть захиститися від інтернет-шахраїв та залишатися стійкими», – зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Освітній серіал є безкоштовним, як і все на Зрозуміло!, та уже доступний для охочих за посиланням.

Успішно пройдений онлайн-курс гарантує обсяг 0,2 кредиту ЄКТС/ 6 академічних годин.

 Довідкова інформація

Онлайн-курс реалізується в межах Програми «Стійкість», яку впроваджує Фонд Східна Європа у консорціумі громадських організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу. Програма триває від червня 2022 по травень 2023 року.

Думки, викладені у цьому курсі, не обов’язково відображають позицію організацій-партнерів консорціуму та Європейського Союзу.