Подiлитись
02/08/2023
Курс для громад про роботу з ВПО

На Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! запустили безкоштовний онлайн-курс для громад про те, як працювати з ВПО, розуміти виклики та можливості, що виникають у зв’язку зі змінами у складі громад. Його розробив Фонд Східна Європа за підтримки ERIM та коштом Європейського Союзу.

«Одним зі значущих викликів для України продовжує бути масове переміщення людей із тимчасово окупованих, прифронтових територій у відносно більш безпечні місця. У багатьох українських громадах частка нових мешканців становить близько 10-15% від місцевого населення. Європейський Союз продовжує підтримувати Україну, зокрема й вимушених переселенців, та громади, які їх приймають», – зазначила Юлія Якобі, координаторка сектору громадянського суспільства Представництва ЄС в Україні.

Новий курс буде корисним передусім для органів місцевого самоврядування: як тих громад, де мешкають ВПО, так і тих, які вже опікуються поверненням людей до звільнених населених пунктів. У ньому йдеться про те, як вивчати потреби ВПО за допомогою різних методів, налагоджувати комунікацію, інтегрувати нових мешканців у громаду та залучати до її розвитку, створювати тривалу підтримку ВПО через місцеві бюджетні програми.

«Майже 5 млн українців стали внутрішньо переміщеними особами та знайшли дім у нових для себе громадах. Прийняти та розселити стількох людей потребує значних зусиль органів місцевого самоврядування та місцевих жителів. У цьому курсі йдеться про те, як громадам, які прийняли вимушених переселенців, працювати з ними, враховувати їхні потреби та використовувати потенціал задля розвитку», – зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Також у курсі своїм досвідом поділилися голови чотирьох громад – Юрій Бова, голова Тростянецької міської громади Сумської області, Андрій Залівський, голова Червоноградської громади Львівської області, Тарас Кучма, голова Дрогобицької громади Львівської області, Яна Літвінова, начальниця Старобільської міської військової адміністрації Старобільського району Луганської області.

Курс доступний безкоштовно для всіх охочих за посиланням: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-039+June23/about 

Успішне завершення навчання дає змогу отримати сертифікат, що містить 0,2 кредиту ЄКТС.

Онлайн-курс підготовлений у межах програми «Стійкість», що впроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.