Подiлитись
06/10/2022
Партнери Фонду відвідали Україну

Днями в Києві команда Фонду Східна Європа зустрічала наших партнерів Mike de Villiers з ERIM та Maria Dahle й Daiva Petkeviciute з Human Rights House Foundation. А згодом супроводжувала гостей не лише столицею, а й дружніми громадськими організаціями Чернігова та громад Чернігівщини й міста Вінниці.

Зі слів іноземних колег, вони були вражені проєктами та програмами, які Фонд виконує в Україні, та ще більше силою і життєдайністю представників громадських організацій, до яких навідались. Адже на власні очі побачили масштаби руйнувань від російської агресії та зафіксували перші результати реалізації партнерських проєктів. 

Марія з Дейвою познайомилися з резидентами Human Rights House Foundation Chernihiv та креативним підходом і турботою, з якими його облаштовують, і тим, як планують підтримувати й розвивати свою громаду. 

Також команда Фонду з Майком, Марією і Дейвою відвідали село Ягідне на Чернігівщині, де окупанти тримали місцевих жителів у полоні в підвалі місцевої школи, а самі жили нагорі до 30 березня.

Іноземні колеги дізналися про пошкодження шкіл міста Чернігова та оглянули продірявлене снарядами місцеве політехнічне училище. Після цього заглянули до дитячого садочка, який потребує допомоги для облаштування укриття.

Майк уперше побував за межами Києва (після більше 10 поїздок до України) та провів наживо кілька днів з учасниками команди Програми «Стійкість», яку Фонд упроваджує у консорціумі на чолі з ERIM коштом ЄС. Тепер планує наступні проєкти, й особливо про запозичення досвіду, який українці здобувають у теперішніх складних умовах і яким корисно поділитися зі світом уже зараз і після закінчення війни.