Подiлитись
06/07/2023
Курс з моніторингу і оцінювання для ГО

Дивіться курс на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! за посиланням

Фонд Східна Європа та Українська асоціація оцінювання за підтримки Європейського Союзу підготували онлайн-курс для громадських організацій. Він містить інформацію про те, як упровадити дієву систему моніторингу й оцінювання (МіО) в організації та її особливості під час воєнного стану.

«Український громадський сектор одразу включився у вирішення проблем, які спричинило повномасштабне вторгнення. Ми прагнемо підсилити та дати змогу українським громадським організаціям ефективно працювати, реалізувати вкрай потрібні та важливі проєкти на місцевому та національному рівні. Налагоджена система моніторингу й оцінювання є одним із важливих чинників розвитку організацій та успішної реалізації їхніх проєктів та ініціатив», – коментує Юлія Якобі, координаторка сектору громадянського суспільства Представництва ЄС в Україні.

Цей курс стане в пригоді і під час підготовки грантових заявок, адже тут ідеться про побудову логічної матриці проєкту, правильний вибір індикаторів. Також є лекції про основні концепції і термінологію, які використовують у моніторингу й оцінюванні, збір та презентацію даних проєкту, етичні аспекти.

«Проєкти, які зараз реалізують українські НУО вимагають нової експертизи, посилення та покращення підходів та процесів усередині організації. Наш курс дасть змогу налагодити чи вдосконалити систему моніторингу і оцінювання. Це важливо, щоб якісно виконувати проєкти, розуміти їхню ефективність, аналізувати досвід, розуміти, що враховувати в системі МіО під час війни», – зазначила Любов Марголіна, менеджерка з програмного розвитку, моніторингу та оцінювання Фонду Східна Європа.

Над курсом працювали сім експертів(-ок), що мають значний досвід моніторингу й оцінювання, розуміються на особливостях українського громадського сектору та надання донорського фінансування.

«Громадянське суспільство в Україні зараз динамічне, як ніколи раніше. Створюється все більше організацій, а ті, що існують, так само хочуть розвитку і результатів. Моніторинг і оцінювання — процеси, без яких ефективно реалізовувати проєкти неможливо. Тож ми зробили курс максимально практичним та таким, що відповідає вимогам часу», – коментує Ольга Красовська, незалежна експертка з оцінювання, голова Правління Української асоціації оцінювання у 2020-2023 роках.

Тож навчання буде корисним представникам та представницям організацій громадянського суспільства, які прагнуть створити або покращити систему МіО у своїй організації.

Курс доступний для всіх охочих за посиланням на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло!: https://bit.ly/44jaNKf 

Успішне завершення курсу дає змогу отримати сертифікат, що передбачає 0,2 кредита ЄКТС.

Довідкова інформація

Програму «Стійкість» упроваджує Фонд Східна Європа в межах консорціуму громадських організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу. Курс розроблений у партнерстві з Українською асоціацією оцінювання.