Подiлитись
13/10/2022
Презентували роботу Фонду

На початку жовтня пройшов тридцятий Конгрес «Сусідство посеред Європи» (Sąsiedztwo w środku Europy), у польському Жешуві. Це щорічна зустріч німецько-польських і польсько-німецьких товариств, а також зацікавлених громадян і організацій з Німеччини та Польщі.

Цього разу на заході багато уваги присвятили Україні: викликам великої війни і майбутньому розвитку нашої держави. Обговорювали допомогу Україні та представляли проєкти в галузі медицини, гуманітарної допомоги та інформаційної підтримки.

Досвід Фонду та ініціативи, які ми реалізуємо зараз, на конгресі представила програмна фахівчиня Юлія Смаглюкова. Юлія розповіла про:

  • «Шелтер» ‒ проєкт швидкого реагування на підтримку ВПО, що вже переріс у програму із мультидонорським фінансуванням. Допомагаємо із облаштуванням понад 40 прихистків та вже передали близько 220 тонн гуманітарної допомоги.
  • Програму «Стійкість», яку ми реалізуємо у партнерстві з ERIM за підтримки ЄС, і у межах якої надаємо гранти та проводимо тренінги для ГО та органів місцевого самоврядування.
  • Великий новий напрямок програм Фонду, присвячених цивільній безпеці, які ми впроваджуємо разом з ДСНС України та іншими партнерами – облаштовуємо укриття у школах, навчаємо мінній безпеці, інформуємо про РХБЯ-загрози
  • Запуск онлайн-курсів для дорослих та дітей про життя та безпеку під час війни на нашій Освітній онлайн-платформі Зрозуміло!
  • Електронні інструменти та сервіси, які ми робимо в межах програми EGAP, про петиції та Платформу Свої, а також електронний чат-бот «Юридичний порадник для переселенців». 

«Вразило, як після моєї презентації люди аплодували, підходили, ставили запитання. У такі моменти відчуваю, по-перше, наскільки нас, Україну, підтримують у світі, а по-друге, те, у якій крутій організації я працюю», – поділилась Юлія Смаглюкова.

Дякуємо партнерам за інтерес до роботи Фонду, солідарність і підтримку України!