Подiлитись
03/10/2022
Бачиш міну? Не чіпай!

Від середини вересня 2022 року на білбордах і сітілайтах у містах Київської та Сумської областей з’явилися інформаційні постери про мінну безпеку. Спільний проєкт Фонду та Державної служби України з надзвичайних ситуацій покликаний донести якомога більшій кількості людей ключове правило: «Побачив міну? Не підходь, не чіпай, дзвони 101».

Саме ця проста, але вкрай важлива послідовність дій має бути відома та зрозуміла кожному, хто зараз перебуває в Україні. Підступний ворог залишає за собою вибухонебезпечні предмети (ВНП) навіть у найнеочікуваніших місцях. Тож бути пильними та обережними наразі просто необхідно.

Понад 100 бордів у межах кампанії будуть розміщені у населених пунктах України, щоб постійно нагадувати мешканцям про важливість мінної безпеки. На щитах зображені різні види ВНП: протипіхотні, протитанкові, артилерійські міни, касетні боєприпаси та міни-пастки.

Історії про те, як ворог мінує дитячі іграшки, на жаль, уже не дивують. Але про них треба завжди пам’ятати як дорослим, так і дітям. Тож основне завдання зовнішньої реклами – допомогти українцям будь-якого віку вчасно помітити небезпеку та чітко розуміти, що слід робити при виявленні вибухових предметів.

За офіційними даними, на сьогодні потенційно небезпечними через забруднення ВНП залишаються близько 185 тисяч квадратних кілометрів території України.

Інформаційна кампанія розроблена за підтримки Фонду Східна Європа у співпраці з ДСНС України в межах програми «Дивись під ноги!», що фінансується DanChurchAid; та програми «Спільнодія» – за фінансування Європейського Союзу.