Подiлитись
31/07/2023
Дискусія про ефективність громад

В Інтерфакс-Україна відбулася експертна дискусія, організована Фондом Східна Європа за підтримки ERIM та коштом Європейського союзу. Йшлося про стратегічні напрями в роботі місцевого самоврядування, користь та особливості моніторингу й оцінювання ефективності цієї роботи, а також – залучення грантових коштів на розвиток громади.

«Ми щоразу заохочуємо і закликаємо місцеве самоврядування: партнертеся з вашими місцевими ГО, розробляйте спільні проєкти, щоб грантові кошти використовувалися на вирішення ваших місцевих проблем! Це значний додатковий ресурс», – каже Віра Недзведська, менеджерка програм Фонду Східна Європа.

Ось ще кілька цитат із конcпекту дискусії.

«Завжди можна знайти когось, хто подивиться на ваші документи і зауважить: оцей результат не реалістичний, тут потрібно підправити, отут підібрати інший індикатор. Намагайтеся мати біля себе ще одну пару незалежних очей, які зможуть вам завбачливо порекомендувати. Справді, у нас є громадянське суспільство, яке завжди може бути такими очима», – говорить Ольга Красовська, незалежна експертка з оцінювання, голова Правління Української асоціації оцінювання у 2020–2023 роках

 «Місцевому самоврядуванню треба бути ефективним, адже люди бачать, як працює міська влада та витрачаються гроші, можуть швидко реагувати, коли приймаються неправильні рішення. Війна наводить більшу різкість», – зазначив Анатолій Ткачук, директор із питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства.

Читайте більше за посиланням на сайті Інтерфакс-Україна: ​​https://bit.ly/3rNTDqi 

Дискусія відбулася у межах програми «Стійкість», яку упроваджує Фонд Східна Європа у консорціумі громадських організацій на чолі з ERIM (Equil Rights and Independent Media – Рівні права та незалежні медіа, Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.