В Івано-Франківську відбувся воркшоп для громад від Програми «Стійкість»
Учасниці та учасники воркшопу ділилися своїм досвідом співпраці з новими мешканцями за попередні 10 місяців. А ще міркували та обговорювали, що нового та конструктивного можна запланувати на наступні пів року – разом з тренерками Любов Ропало (менторкою зі стратегічного планування, консультанткою з місцевого економічного розвитку) та Іриною Куропась (експерткою з посилення громадянської участі в демократичних процесах ухвалення рішень в Україні).
Ось кілька тез від учасниць про напрацювання воркшопу:
«Не вся поміч в гуманітарній допомозі. Вразило усвідомлення того, що аби в громаду адаптувати нових людей, впо – потрібно їм дати можливість самостійно заробляти. Бо ж робота – це спосіб не жити в очікуванні, а відчувати себе потрібним. Ми не до кінця розуміємо виклики та потреби ВПО. Щоб адаптація відбувалась, і нові мешканці відчували себе членами громади, – люди мають бути зайняті певною діяльністю. Нам треба більше комунікувати – слухати і чути, налагоджувати спілкування між собою», – Наталія Секрідова, «Батьківська Рада Кам’янця-Подільського», помічниця-консультантка депутата міської ради.
Чому такі заходи для громад потрібні?
«Цінно, що ми змогли обмінятися досвідом. Найперше, побачили, що проблеми в більшості громад спільні. Було цікаво послухати шляхи вирішення в кожній громаді. Дізналися нове, розповіли про свій досвід. Це важливо, тому що так можна знайти спільні кути дотики й надалі нести у свою громаду й розвивати нові рішення», – Наталя Андрейченко, завідувачка відділення натуральної та грошової допомоги Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї.
Дякуємо за продуктивну роботу усім учасницям та учасникам воркшопу! Обіцяємо поділитися спільними напрацюваннями, щоб якомога більше громад України змогли ефективно взаємодіяти та адаптувати ВПО.
Компонент «Разом вдома: сильна громада, ефективна адаптація вимушено переміщених осіб» реалізується в межах програми «Стійкість», що упроваджується Фондом Східна Європа у консорціуму неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.