Подiлитись
Разом ми – Шелтер

Програма «Разом ми Шелтер» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Гуманітарного Фонду для України та спрямована на підвищення спроможності українських громадських організацій, які надають життєво важливі послуги людям, які постраждали від війни. 

У березні 2022 року як відповідь на виклики, спричинені повномасштабною воєнною агресією проти України, Фонд Східна Європа ініціював мультидонорську програму «Шелтер». Спираючись на мережу своїх партнерських організацій, за рік роботи ми надали понад 275 тонн гуманітарної допомоги у 20 областях України, сприяли облаштуванню 50 прихистків для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та охопили допомогою понад 65 000 людей.  

Програма «Разом ми Шелтер» стане логічним продовженням діяльності, що була започаткована Фондом у березні 2022 року. Спираючись на власний моніторинг потреб населення, Фонд працюватиме в деокупованих та тих областях, де є найбільша кількість центрів проживання ВПО.

Цільова аудиторія програми «Разом ми Шелтер»: люди, які постраждали від воєнних дій, зокрема люди з інвалідністю, люди старшого віку, громадяни з низьким рівнем доходів, одинокі матері або батьки, багатодітні родини. 

Програма «Разом ми Шелтер» передбачає:

  • Видачу 25 грантів місцевим організаціям. Конкурс складається із двох хвиль: 15 грантів на суму до $25 000 на задоволення потреб постраждалого населення у непродовольчих товарах, а також – 10 грантів на суму до $30 000 на ремонт та облаштування прихистків для ВПО. Під час відбору Фонд надаватиме перевагу організаціям, які орієнтовані на потреби жінок, дітей, людей старшого віку та людей з інвалідністю.
  • Проведення заходів з розбудови інституційної спроможності громадських організацій. Партнери Фонду зможуть покращити свою ефективність у таких сферах, як фінансова дисципліна та аудит, основи управління проєктами, моніторинг та оцінка, фандрайзинг. Фонд Східна Європа забезпечить наставництво та координаційну підтримку громадським організаціям під час процесу відбору та періоду імплементації гранту.
  • Розробку онлайн-курсу на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! Курс охоплюватиме основні принципи та стандарти надання гуманітарної допомоги, як-от принцип підзвітності перед постраждалим населенням та принцип захисту від сексуальної експлуатації та насильства. Курс буде безкоштовним для всіх охочих за умови реєстрації на платформі. 

Програма триває від грудня 2022 року по грудень 2023 року.

Фото: Олена Титаренко