Подiлитись
Програму завершено
Разом ми – Шелтер

Програма «Разом ми – Шелтер» реалізована Фондом Східна Європа за підтримки Гуманітарного фонду для України та спрямована на підвищення спроможності українських громадських організацій, що надають життєво важливі послуги людям, які постраждали від війни.

У березні 2022 року як відповідь на виклики, спричинені повномасштабною воєнною агресією проти України, Фонд Східна Європа ініціював мультидонорську програму «Шелтер». Спираючись на мережу своїх партнерських організацій, за рік роботи ми надали понад 275 тонн гуманітарної допомоги у 20 областях України, сприяли облаштуванню 50 прихистків для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та охопили допомогою понад 65 000 людей.

Програма «Разом ми – Шелтер» стала логічним продовженням діяльності, що була започаткована Фондом у березні 2022 року. Спираючись на власний моніторинг потреб населення, Фонд працював у деокупованих та тих областях, де є найбільша кількість центрів проживання ВПО.

Цільова аудиторія програми «Разом ми – Шелтер»: люди, які постраждали від воєнних дій, зокрема люди з інвалідністю, люди старшого віку, громадяни з низьким рівнем доходів, одинокі матері або батьки, багатодітні родини.

За понад рік реалізації програми «Разом ми – Шелтер» ми:

  • Надали 26 грантів місцевим організаціям Київщини, Харківщини, Дніпропетровщини, Львівщини та Херсонщини. Під час першої хвилі програми видано дев’ять грантів на суму до 1 100 000 грн для ремонту та облаштування прихистків для ВПО. Під час другої хвилі 17 грантів на суму до 950 000 грн отримали ГО на задоволення потреб постраждалого населення у непродовольчих товарах. Усього в межах програми допомогу отримали понад 11 тисяч людей.
  • Провели заходи з розбудови інституційної спроможності громадських організацій. Усі 24 партнерські ГО пройшли оцінювання організаційної спроможності, після чого отримали індивідуальні плани розвитку. Також партнери змогли покращити свою ефективність під час тренінгів від спеціалістів із різних сфер. Понад 80 представників НГО пройшли навчальну програму, а це 100 годин індивідуальних і групових менторських сесій.
  • Розробили онлайн-курс «Як попередити 90% проблем в гуманітарному реагуванні», щоб допомогти громадському сектору підвищити рівень знань та професійності. Він доступний безплатно на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! Курс охоплює основні принципи та стандарти гуманітарного реагування, як-от: стандарт підзвітності перед постраждалим населенням та політику захисту від сексуальної експлуатації та наруги. На курс уже зареєструвались близько 500 людей.

Програма тривала від грудня 2022 року по лютий 2024 року.

Фото: Олена Титаренко

Новини програми
12/03/2024
«Разом ми – Шелтер» у цифрах
Ділимося результатами програми, в межах якої ми допомогли українським ГО та людям, які постраждали від війни.
28/02/2024
Зустріч партнерських ГО
Грантоотримувачі програми «Разом ми – Шелтер» зустрілися для навчання, нетворкінгу та психологічного розвантаження.
27/10/2023
Надали гранти ще п’яти ГО
Уже всі громадські організації отримали кошти для роздачі гуманітарної допомоги в межах другої хвилі програми «Разом ми – Шелтер».
12/10/2023
Курс про гуманітарне реагування
Фонд Східна Європа розробив навчальний курс для громадських організацій «Як попередити 90% проблем в гуманітарному реагуванні».
06/10/2023
Ще більше грантів для допомоги людям
Програма «Разом ми – Шелтер» підтримала ще шість громадських організацій України, які опікуються постраждалим населенням.
25/09/2023
Нові гранти для ГО
Фонд Східна Європа надав іще п’ять грантів громадським організаціям у межах другої хвилі програми «Разом ми – Шелтер».
20/09/2023
Моніторингові візити до прихистків
У межах програми «Разом ми – Шелтер» дев’ять ГО отримали гранти на ремонтні роботи у прихистках для ВПО. Ми відвідали шелтери та поспілкувалася з їхніми мешканцями.
03/07/2023
Ще одна ГО у програмі «Разом ми – Шелтер»
Дев’ята громадська організація отримала грант від Фонду Східна Європа задля допомоги внутрішньо переміщеним особам України
13/06/2023
Реалізуємо програму «Разом ми – Шелтер»
Вісім громадських організацій з різних областей України доєдналися до програми Фонду, що прагне забезпечити комфортними прихистками внутрішньо переміщених осіб