Подiлитись
Проєкт «Спроможні та сильні»

Від початку повномасштабного вторгнення росії українські громадські організації зіткнулися з надзвичайними викликами та навантаженням. Вони продовжують надавати низку життєво необхідних послуг та допомагати людям, які постраждали, зокрема, й уразливим верствам населення. Проєкти із підтримки вимушених переселенців, лінії психологічної допомоги, облаштування шелтерів тощо – усе це потребує значних ресурсів: як фінансових, так і організаційних.

Щоб посилити роботу цих організацій та ефективність проєктів, які вони зараз реалізують, Фонд Східна Європа за фінансової підтримки Швейцарії розпочинає новий проєкт «Спроможні та сильні».

У проєкті беруть участь організації, відібрані Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва, які працюють у різних сферах, зокрема їхня робота спрямована на протидію гендерному насильству та захист прав жінок, підтримують уразливі групи населення, національні меншини, а також надають підтримку людям, що постраждали від повномасштабного вторгнення.

У межах проєкту передбачені два напрями – надання грантів та підвищення інституційної спроможності.

Гранти будуть спрямовані на:

  • реалізацію нових та дофінансування наявних проєктів цих організацій, розширення окремих напрямів діяльності;
  • посилення власних спроможностей, технічного оснащення тощо.

Водночас, разом з отриманням гранту,  щоби підвищити інституційну спроможність організацій-учасниць, надати підтримку та допомогти стабільно виконувати їхні проєкти та ініціативи, передбачені оцінка організаційної спроможності та розробка дорожньої карту розвитку організацій. В межах програми розвитку організаціям також буде запропонована серія тренінгів та менторський супровід у сфері фінансового менеджменту, управління проєктами та командами, фандрейзингу, роботи з волонтерами, комунікацій та інших сфер. 

Проєкт триватиме від вересня 2022 по травень 2023 року.