Подiлитись
Програма «Спроможні та сильні»

Від початку повномасштабного вторгнення росії українські громадські організації зіткнулися з надзвичайними викликами та навантаженням. Вони продовжують надавати низку життєво необхідних послуг та допомагати людям, які постраждали, зокрема, й уразливим верствам населення. Проєкти із підтримки вимушених переселенців, лінії психологічної допомоги, облаштування шелтерів тощо – усе це потребує значних ресурсів: як фінансових, так і організаційних.

Щоб посилити роботу цих організацій та ефективність проєктів, які вони зараз реалізують, Фонд Східна Європа за фінансової підтримки Швейцарії упроваджує програму «Спроможні та сильні».

У першій фазі програми, що тривала від вересня 2022 по червень 2023 року взяли участь організації, відібрані Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва, які працюють у різних сферах, зокрема їхня робота спрямована на протидію гендерному насильству та захист прав жінок, підтримують уразливі групи населення, національні меншини, а також надають підтримку людям, що постраждали від повномасштабного вторгнення.

Програма має два напрями – надання грантів та підвищення інституційної спроможності.

Гранти були спрямовані на:

  • реалізацію нових та дофінансування наявних проєктів цих організацій, розширення окремих напрямів діяльності;
  • посилення власних спроможностей, технічного оснащення тощо.

Водночас, разом з отриманням гранту,  щоби підвищити інституційну спроможність організацій-учасниць, надати підтримку та допомогти стабільно виконувати їхні проєкти та ініціативи, відбулися оцінка організаційної спроможності та розробка дорожньої карту розвитку організацій. В межах програми розвитку організаціям також була запропонована серія тренінгів та менторський супровід у сфері фінансового менеджменту, управління проєктами та командами, фандрейзингу, роботи з волонтерами, комунікацій та інших сфер. 

Друга фаза програми триває від липня 2023 року по квітень 2024. Ця фаза також складається із грантового та тренінгового компоненту для громадських організацій.

Новини програми
14/06/2023
Патронаж людей у Харкові
У Харківській області патронаж для осіб, постраждалих внаслідок обстрілів чи воєнної агресії, надає ГО «Центр надання гуманітарної допомоги “Волонтер-68”»
26/05/2023
Притулки для жінок-ВПО у Львові (відео)
Громадська організація «Центр “Жіночі перспективи”» облаштувала сім притулків для жінок-ВПО у Львові.
01/05/2023
Групи підтримки
Наш грантер ГО «Центр громадянських ініціатив “Суспільний вимір”» організовує групи підтримки у різних українських містах. Відео зі Львова
28/02/2023
Гранти для Харківських організацій
Раді оголосити про грантову підтримку чотирьох організацій з Харкова
06/02/2023
Видали грант на освітній проєкт
Ветеран Хаб отримує грантове фінансування у проєкті «Спроможні та сильні» для підтримки ветеранів у сфері інтимних стосунків та батьківства
12/12/2022
12 грантів для ГО
Підтримаємо важливі проєкти та підвищимо інституційну спроможність 12 організацій
We are stronger together