Подiлитись
Проєкт TAPAS

Щоб продовжувати розбудову демократичних процесів, підтримати Україну під час повномасштабної війни та сприяти післявоєнній відбудові держави, Фонд Східна Європа у партнерстві з Фондом Євразія імплементує USAID/UK aid проєкт «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах /TAPAS» (Проєкт TAPAS). 

 У межах проєкту спільно з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством економіки, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів та іншими органами влади Фонд реалізує низку активностей щодо розвитку та вдосконалення екосистеми відкритих даних в Україні та розробки електронних державних сервісів.

У сфері відкритих даних та доступу до публічної інформації планується:

  • Залучити експертів, зібрати та опублікувати 80 якісних наборів відкритих даних щодо відбудови та реагування на виклики гуманітарної кризи на порталі Дія.Відкриті дані: https://diia.data.gov.ua/ 
  • Адвокатувати гармонізацію законодавства України у сфері відкритих даних законодавству ЄС. Зокрема,через проведення аналітичних досліджень відповідності правового поля України європейському Закону про управління даними (DGA) і Регламенту ЄС 2018/1807, а також проведення консультацій з громадськістю на цю тему та підготовку пропозицій зі змін у правове поле України.
  • Посилити роль відкритих даних для підтримки переходу економіки України до низьковуглецевої та «циркулярної» моделі через розробку регуляторних актів, а також спеціальної платформи, що міститиме інформацію у форматі відкритих даних для підтримки такого переходу.
  • Забезпечувати участь України у міжнародних рейтингах відкритих даних.
  • Підвищувати роль відкритих даних у формуванні державної політики через навчання податківців, проведення тренінгової програми для державних службовців про відкриті дані та післявоєнне відновлення, а також через розробку навчального модулю для студентів Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
  • Грантовий конкурс на підтримку проєктів, що базуються на відкритих даних та відповідають викликам гуманітарної кризи та потребам військового/післявоєнного часу.

В межах проєкту буде продовжено роботу над розвитком цифрових державних рішень, зокрема йдеться про оновлення порталу та мобільного застосунку Дія, та створення 17 нових зручних електронних послуг.

Термін реалізації проєкту: 1 серпня 2022 року – 30 листопада 2023 року. Це є другою фазою проєкту: попередня тривала від листопада 2016 року по липень 2021 року.

Новини програми
13/05/2024
Річниця програми єВідновлення
Завдяки єВідновленню понад 57 тисяч українців змогли повернутись до рідних осель: результати першого року роботи програми
01/11/2023
Future Perfect
В Україні стартує національний проєкт з популяризації англійської мови
03/10/2023
Digitalize Ukraine’s Future
29-го вересня стартував курс Digitalize Ukraine’s Future, на якому держслужбовці опанують сучасні інструменти цифрової трансформації та роботи з відкритими даними.
31/07/2023
Навчання для публічних службовців
Публічні службовці можуть долучитися до навчальної програми «Доступ до публічної інформації». Відкрита реєстрація для всіх охочих
26/05/2023
Гармонізуємо законодавство
Представники Міністерства цифрової трансформації презентували Єврокомісії дослідження з відкритих даних, розроблене в межах USAID / UK Aid проєкту TAPAS
28/04/2023
«Буду мамою»
В Україні запрацював чат-бот «Буду мамою», розроблений на основі відкритих даних.