Подiлитись
26/05/2023
Гармонізуємо законодавство

22–23 травня в Любляні (Словенія) представники Мінцифри взяли участь у воркшопі з питань оновленого законодавства ЄС стосовно відкритих даних. До події приєдналися представники Єврокомісії та делегати з-понад 20 країн Євросоюзу.

Україна – друга країна в Європі за рівнем розвитку відкритих даних. Як кандидати до вступу в ЄС ми взяли на себе зобов’язання імплементувати європейські норми законодавства до українського. 

Під час виступу команда Мінцифри поділилася попереднім досвідом імплементації Директиви 1024 в національне законодавство. Зокрема, цим документом закріплений принцип «відкритості за замовчанням» (digital by default) для відкритих даних.

Мінцифра також представила дорожню карту з імплементації основних положень законодавства ЄС щодо обігу даних:

  • регламент про вільний рух неперсональних даних;
  • загальний регламент про управління даними.

Українська делегація окремо наголосила, що відкриті дані – це основа для прозорого та ефективного післявоєнного відновлення нашої країни.

Незабаром команда анонсує презентацію результатів дослідження і для української спільноти. 

Нагадаємо, що аналіз та імплементація законодавства ЄС відбувається за підтримки USAID / UK Aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» / TAPAS. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа. 

Воркшоп був організований за сприяння Міністерства державного управління Республіки Словенії, представників Європейського парламенту та порталу відкритих даних data.europa.eu.