Подiлитись
03/10/2023
Digitalize Ukraine’s Future

29-го вересня стартував курс Digitalize Ukraine’s Future, на якому держслужбовці опанують сучасні інструменти цифрової трансформації та роботи з відкритими даними.

Використання відкритих даних у технологічних рішеннях, спрямованих на боротьбу з корупцією та вирішення соціально-економічних викликів, потребує професійної експертизи в цій області. Аби поглибити галузеві знання, CDTO зі всієї України розпочали навчання на Digitalize Ukraine’s Future.

Заняття стартували із семінару, присвяченого використанню передових ІТ-практик у сфері електронного урядування та кібербезпеки. Заняття провели Ігор Пігарєв, молодший менеджер Департаменту оцінки ризиків Делойт Україна, викладач Deloitte Academy, та Павло Шеремета, ексміністр економічного розвитку і торгівлі України, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS).

 

«Завдяки лідерам діджиталізації в Україні чи не щодня зʼявляються нові рішення, які допомагають рухати державу вперед. Велика частина з них заснована на використанні відкритих даних. Сьогодні ми працюємо над тим, щоб знайти баланс між забезпеченням національної безпеки і відкритістю інфомації, адже розуміємо, що відкриті дані — то одна із запорук фективної післявоєнної відбудови», — каже Мстислав Банік, директор департаменту розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України.

 

«Підвищення професійної компетентності фахівців, які відповідають за роботу з відкритими даними, є важливою ланкою відновлення України. У такий спосіб ми можемо забезпечити прозорість у процесах управління та відповідальність державних структур перед громадянами. Наша мета — надавати спеціалістам необхідні інструменти та знання для ефективного використання відкритих даних на благо суспільства та громадян», — підкреслює Надія Конащук, керівниця напрямку відкритих даних  USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» Фонду Євразія.

Усього на курс подали 192 заявки, серед яких організатори відібрали 31 учасника. Впродовж наступних пʼяти тижнів лідери цифрової трансформації вивчатимуть можливості відкритих даних для створення та підтримки цифрових інструментів, пов’язаних з антикорупційною тематикою, соціальною важливістю, підвищенням ефективності та прозорості роботи органів влади, а також подоланням негативних наслідків війни.

Навчальна програма розроблена Deloitte Academy в межах проєкту USAID / UK Aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» спільно з Міністерством цифрової трансформації та за підтримки Фонду Східна Європа.