Подiлитись
01/11/2023
Future Perfect

В Україні стартує національний проєкт з популяризації англійської мови Future Perfect. Його мета — офіційно зробити англійську мовою міжнародного спілкування в Україні, відкрити кожному українцю нові можливості для професії та особистого розвитку, допомогти конкурувати на світовому ринку та отримувати високу зарплату. 

За даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології, 88% опитаних вважають, що українці мають обов’язково вивчати англійську мову. Окрім того, трансформація статусу англійської як мови міжнародного спілкування в Україні — це важливий крок до членства в ЄС, що дасть змогу підвищити конкурентоспроможність українського бізнесу, науки, освіти інновацій та органів влади. 

Саме тому Президент України ініціював запуск національної програми Future Perfect, що сформує попит на англійську мову серед українців. Координуватимуть мовну програму Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство освіти і науки України й Міністерство культури та інформаційної політики України. 

«Президент озвучив конкретну мету для ВВП України — трильйонна економіка. І наша ціль — збільшити доходи країни в понад 5 разів. У нас мають створюватися інноваційні компанії з великою доданою вартістю, що коштуватимуть мільярди. Їх створюють люди, які швидко навчаються, здобувають нові знання й розвивають навички. Один із кроків для досягнення цієї цілі — знання англійської мови. 56% українців хочуть підвищити рівень володіння іноземною мовою. Програма Future Perfect стане одним із драйверів змін на цьому шляху. Щоб українці могли говорити зі світом спільною мовою, обмінюватися досвідом та ділитися інноваційними ідеями», — підкреслив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

Програма Future Perfect передбачає продукти та сервіси, що допоможуть вивчити англійську в зручному та доступному форматі. Перші з них — платформа Empower та платформа для вивчення мов Promova. 

«Наша глобальна мета — посилити Україну, українців і все українське, зокрема, за рахунок виходу на глобальний ринок. Й англійська мова — один з необхідних для цього інструментів. Нині 49% опитаних українців не мають жодних навичок з англійської мови. І це вказує на те, що близько половини опитаних громадян можуть втрачати додаткові можливості, які можна було б використовувати як для особистісного розвитку, так і для розвитку держави. І цей пробіл може бути заповнений, зокрема, завдяки змінам в освіті. Тож на державному рівні сприятимемо вивченню англійської мови на всіх рівнях освіти і в будь-якому віці, починаючи від дошкільнят», — зазначив Оксен Лісовий, Міністр освіти і науки України. 

Платформа для вивчення мов з персоналізованим підходом Promova пропонує українцям Premium-доступ до всіх мовних курсів на 3 роки. А онлайн-платформа для вивчення англійської Empower від Кембриджського університету доступна для українських викладачів та студентів.

«Функціонування англійської як мови міжнародного спілкування в Україні має бути врегульоване на державному рівні. Тому МКІП у співпраці з іншими відомствами розробило відповідний проєкт закону, який розширить сферу застосування англійської мови та створить умови для її опанування. Водночас ухвалення цього закону посилить нашу культурну дипломатію та допоможе промотувати Україну у світі, створивши можливості творчого розвитку для наших митців», заявив Ростислав Карандєєв, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України. 

Результати дослідження від British Council показують, що вчителі англійської мови мають дуже високий рівень володіння мовою: понад 90% з них мають рівні CEFR B2 або C1. Саме викладачі задають планку для основи, на якій будуватимуться інновації та мовна політика в майбутньому. 

«Розвиток людського капіталу є одним із ключових пріоритетів Міністерства цифрової трансформації України. Освіта — невід’ємна частина цього процесу, і ми хочемо побудувати одну з найгнучкіших і найшвидших освітніх систем у світі. Дослідження КМІС показує, що люди з дуже низьким доходом зовсім не знають англійської мови (65%), а серед людей з високим доходом таких тільки 27%. Здобути міжнародну освіту, вийти на міжнародний ринок праці та взяти участь у глобальних проєктах — усе це можливо, якщо ви знаєте мову міжнародного спілкування. Проєкт Future Perfect дасть нам змогу говорити однією мовою зі світом, розуміти одне одного, ділитися досвідом і здобувати знання», — підкреслила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Мовна програма Future Perfect допоможе розширити застосування англійської мови в публічних сферах суспільного життя, стимулювати вивчення мови для кожної з груп — освітян, держслужбовців, підприємців, громадян та органів місцевого самоврядування. Це допоможе створити сприятливий мовний клімат для всіх, хто живе та працює в Україні.

«Прагнення українського народу зрозумілі: вони хочуть подальшої інтеграції в Європу, відновлення своєї економіки, відбудувати краще, ніж було, і впроваджувати важливі реформи. Покращення рівня розуміння та використання англійської мови є важливим для досягнення цих пріоритетів», — каже Теодора Делл, в. о. Директора Місії USAID в Україні.

Знання англійської — це ширші перспективи для пошуку роботи чи здобуття освіти. Крім цього, володіння мовою дає змогу споживати велику кількість контенту в оригіналі — літературу, кіно, наукові праці, канали іноземних лідерів думок тощо. Для підприємців англійська мова відкриває можливості переговорів без посередників, що може суттєво пришвидшити процеси та зберегти важливий контекст.

«Цей проєкт — про майбутнє України. Упевнений, що настане день, коли кожен українець та українка незалежно від віку, статі, регіону проживання та свого рівня освіти вільно спілкуватиметься англійською за потреби: для роботи, навчання, подорожей чи дозвілля. Ми у Фонді Східна Європа вже протягом восьми років підтримуємо всі інноваційні проєкти Мінцифри та партнерів. Проте саме цей проєкт є особливим, адже він візійний, стратегічний для України», — зазначає Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Високий рівень англійської дає змогу українцям відвідувати міжнародні конференції та встановлювати контакти з професіоналами з будь-якої країни. Галузеві заходи допомагають розширити коло професійного спілкування та представити Україну як державу, готову до міжнародної комунікації та домовленостей.

«Mastercard як міжнародна компанія, яка працює у 210 країнах та територіях по всьому світу, вважає своєю місією створювати безбар’єрний світ для кожного для реалізації найбільшого потенціалу. Ми раді підтримати важливий національний проєкт з поглиблення знань з англійської мови, який, на наше переконання, допоможе Україні ще більше інтегруватися в європейський та світовий контекст, відкриє українцям нові можливості, надасть ще ширший доступ до знань та технологій, а також сприятиме спілкуванню без обмежень та, зрештою, допоможе нам стати на крок ближче до нашого нового майбутнього»,  підкреслила Інга Андреєва, генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові.

До програми Future Perfect можуть долучатися бізнеси, організації та ініціативи, які допомагають українцям вивчати англійську мову. Відтепер можна стати частиною програми зі своїм проєктом, надіславши власні безоплатні для вивчення інструменти для розгляду на електронну пошту: osvita@thedigital.gov.ua 

Детальніше дізнатися про мовну програму можна за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/future-perfect

Мовна програма Future Perfect втілюється Міністерством цифрової трансформації України в співпраці з Міністерством освіти і науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України, за підтримки  USAID / UK Aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» та Фонду Східна Європа. Партнер проєкту — міжнародна технологічна компанія Mastercard.