Подiлитись
3D Project: розвиток попри перешкоди

Програма «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство за часів пандемії та в майбутньому» допомагає громадським організаціям адаптуватися до нових реалій пандемії, використовуючи громадські технології (civic tech) – цифрові інструменти, що спрощують комунікацію між державою і громадськістю та залучають громадян до вирішення актуальних проблем місцевого чи національного значення.

Програма виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу та спрямована на посилення українського громадянського суспільства для протидії наслідкам COVID-19. Програма триває від жовтня 2020 року по квітень 2022 року. 

Завданнями Програми є:

  • забезпечити громадянське суспільство інноваційними інструментами, зокрема рішеннями civic tech, щоб покращити діалог як всередині спільнот, так і з місцевою владою;
  • розвивати організаційний потенціал організацій громадянського суспільства (ОГС) для підвищення ефективності їхньої діяльності у громадах;
  • розвивати професійні та лідерські компетенції діячів громадського сектору;
  • сприяти політичному діалогу між громадянським суспільством та стейкголдерами в Україні;
  • посилювати спроможності ОГС долучатися до процесу демократизації в Україні;
  • надати грантову підтримку реалізації громадських ініціатив, спрямованих на місцевий розвиток за умов пандемії.

Програма складається із чотирьох компонентів:

Тренінгова онлайн-програма для підвищення професійних компетенцій діячів громадського сектору 

В межах компоненту передбачена серія інформаційних заходів та розробка онлайн-курсів, які наділять діячів громадського сектору актуальними знаннями та навичками. На Освітній онлайн-платформі Zrozumilo! передбачено розміщення двох онлайн-курсів: «Дизайн-мислення та інновації для НУО» та «Відкриті дані для НУО та державних службовців».

Коучинг із лідерства для ОГС 

В межах компоненту реалізована групова та індивідуальна програма коучингу для 40 представників партнерських ОГС. Також передбачена розробка методичного посібника з питань коучингу лідерських якостей.

Конкурс Act to connect та акселераційна програма 

В межах Програми був оголошений конкурс на пошук цифрових рішень у відповідь на соціальні та громадські проблеми, спричинені пандемією. Десять відібраних команд пройшли акселераційну програму, а шість із них у фіналі отримали по одному мільйону гривень для вдосконалення своїх інструментів civic tech. Серед них, приміром, медбот «Марта» та онлайн-сервіс юридичної допомоги ліквідаторам і постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи Help Chornobyl

Програма грантової підтримки громадських ініціатив

В межах компоненту передбачено дві хвилі грантової підтримки для 20 громадських ініціатив, спрямованих на впровадження та популяризацію інструментів civic tech для покращення взаємодії влади та громадськості у процесі вирішення місцевих проблем за умов пандемії.