Подiлитись
23/10/2020
Успіхи грантистів 3D Project

12 жовтня 2021 року на пресзаході у Veteran Hub презентували чат-бот для військовослужбовців «Додаток для протидії сексуальному насиллю», який був розроблений ГО «Інститут гендерних програм» в межах 3DProjecУ події взяли участь Марина Лазаренко, виконавча директорка ГО «Інститут гендерних програм», Люба Шипович, співзасновниця проєкту “Veteranius”, Марина Гопко, координаторка проєктів Фонду Східної Європи, Вікторія Арнаутова, радниця Головнокомандувача Збройних Сил України з гендерних питань, ветеранки та ветерани, розробники чат-боту.

Постраждалі часто не заявляють про випадки сексуального насилля, які сталися, бо поки немає чіткого механізму подання скарг, можливості отримати психологічну допомогу та юридичну консультацію, відсутня анонімність на початкових ланках процесу, існує страх втратити статус і роботу. Постраждалі опиняються наодинці з проблемою. Проєкт «Інституту гендерних програм» має на меті змінити це.

Використовуючи чат-бот, військовослужбовці та військовослужбовиці анонімно зможуть отримати інформаційну, психологічну та юридичну допомогу у випадках вчинення сексуальних домагань. Додаток – це перша ланка у наданні анонімізованої підтримки постраждалим, яка міститиме інформацію про доступні алгоритми подальших дій для захисту прав і забезпечення потреб постраждалих.

Кілька місяців над технічним розробленням чат-боту працювала команда випускників проєкту “Veteranius”, який допомагає ветеранам та ветеранкам опанувати професію в ІТ.  Додаток уже доступний на сайті Невидимого батальйону: https://invisiblebattalion.org/

Проєкт «Додаток для протидії сексуальному насиллю» реалізується ГО «Інституту гендерних програм» у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.